هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
افراشته درسومین نشست مشورتی دبیران کل اتحادیه مجالس:

نشست آموزشی مجازی دبیران کل اتحادیه مجالس اسلامی با هدف تبادل تجربیات و ارتقای سطح عملکرد برگزار شود

سرویس بین الملل
رئیس سومین نشست مشورتی دبیران کل اتحادیه مجالس معتقد است نشست اتحادیه مجالس اسلامی می‌تواند با ایجاد سازوکار قانونی،همکاری کشورها را توسعه داده و باعث حفظ منافع آنها شود.
شنبه 23 دی 1396 ساعت 17:59
نشست آموزشی مجازی دبیران کل اتحادیه مجالس اسلامی با هدف تبادل تجربیات و ارتقای سطح عملکرد برگزار شود رئیس سومین نشست مشورتی دبیران کل اتحادیه مجالس معتقد است نشست اتحادیه مجالس اسلامی می‌تواند با ایجاد سازوکار قانونی،همکاری کشورها را توسعه داده و باعث حفظ منافع آنها شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201801108182934214.jpg نشست,آموزشی,مجازی,دبیران,کل,اتحادیه,مجالس,اسلامی,با,هدف,تبادل,تجربیات,و,ارتقای,سطح,عملکرد,برگزار,شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی افراشته در سومین نشست مشورتی دبیران کل پارلمان های عضو اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی که عصر امروز (شنبه، 23 دی ماه) در تهران برگزار شد ضمن تشکر از دبیران کل اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی برای حضور در این نشست گفت: امیدوارم در این نشست بتوانیم تصمیمات مفیدی برای فعالیت و پویایی بیشتر اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی، اتخاذ کنیم.

رئیس سومین نشست مشورتی دبیران کل اتحادیه مجالس در ادامه با بیان اینکه مجالس در همه جهان برآمده از اراده ملت ها هستند و حضور در این نشست و نشست های دیگر این کنفرانس، نشانه ای از اراده ملت های جهان اسلام برای تحکیم، وحدت، همکاری و همدلی است ،گفت: مجالس با بهره مندی از ظرفیت های دیپلماتیک، تعاملی مستمر بوده که با ایجاد سازوکارهای قانونی می توانند همکاری های مختلف کشورها را توسعه داده و به کاهش دغدغه ها و نگرانی ها، تمهید تضمین ها و سازوکارهایی برای حفظ منافع کشورها کمک کنند؛از این رو کمک به پارلمان ها در هر سطحی کمک به بهبود روابط کشورها و رفع چالش های مختلف است.

وی در ادامه با بیان اینکه بخش های اجرایی در هر پارلمان و مجامع پارلمانی می تواند نقش مهمی در پیشبرد اهداف مد نظر داشته باشد،عنوان کرد:بر همین اساس،نشست مشورتی دبیران کل پارلمان های عضو اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی،نقشی اساسی داشته و بایستی مورد توجه جدی قرار گیرد.

نقش مهم انجمن دبیران کل اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در راستای پیشبرد اهداف اتحادیه

افراشته در ادامه با اشاره به اینکه انجمن دبیران کل اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی می تواند در راستای پیشبرد اهداف اتحادیه کمک شایانی کرده و روندهای جاری در اتحادیه را تسریع بخشد، اظهار داشت: در این رابطه، تقویت و توسعه همکاری بین دبیران کل اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی می تواند نقش مهمی ایفا کرده و زمینه تعامل بیشتر مجالس را در عرصه های مختلف هموار تر سازد.

رئیس سومین نشست مشورتی دبیران کل اتحادیه مجالس ادامه داد: هم اکنون جهان اسلام با چالش ها و مشکلات عدیده ای مواجه است که از جمله آنها می توان به مسأله فلسطین و نیز تهدید تروریسم اشاره کرد که در این رابطه، اعلام تصمیم اخیر دولت آمریکا مبنی بر شناسایی بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و انتقال سفارتخانه آن کشور به بیت المقدس، مسأله ای حائز اهمیت بوده و نیازمند توجه و رسیدگی به آن از سوی کشورهای اسلامی به خصوص اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی است.

وی اضافه کرد: بر این باوریم که اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی با برخورداری از ظرفیت های منحصر به فرد خود و به خصوص حمایت ملت های مسلمان،می تواند نقش تعیین کننده ای را درغلبه بر این چالش ها ایفا کند.

افراشته ادامه داد:با توجه به ارائه برخی اصلاحات به متن آیین نامه اجرایی که توسط دبیرخانه تدوین شده مایلم به اطلاع برسانم که اصلاحات پیشنهادی برخی از اعضا در آن اعمال شده و امیدوارم در این جلسه با همفکری و تبادل نظر، همکاری و مشارکت فعال همه شما آیین نامه اجرایی انجمن دبیران اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی را به بهترین شیوه ممکن بررسی و تصویب کنیم.

ضرورت بکارگیری فناوری‌های نوین به منظور تقویت ارتباطات میان دبیران کل مجالس کشورهای اسلامی

وی در ادامه با اشاره به اهمیت به کارگیری فناوری های نوین به منظور تقویت ارتباطات میان دبیران کل مجالس کشورهای اسلامی تاکید کرد: در این رابطه، پیشنهاد می شود نشست های آموزشی به صورت غیرحضوری و با بهره گیری از سامانه های اینترنتی مجازی با مشارکت دبیران کل اتحادیه با هدف تبادل تجربیات و ارتقای سطح عملکرد اتحادیه برگزار شود؛چراکه این امر می تواند نقش تاثیرگذاری در تسهیل ارتباطات میان مجالس و پیشبرد اهداف مشترک داشته باشد.

رئیس سومین نشست مشورتی دبیران کل اتحادیه مجالس درپایان خاطرنشان کرد:امیدوارم بتوانیم در این نشست از طریق تعاطی افکار دیدگاه های شرکت کنندگان،راهکار مناسبی جهت تقویت همکاری و همدلی میان مجالس کشورهای اسلامی، دولت ها و مردم کشورهای منطقه و غلبه بر چالش ها و مشکلات موجود ارائه کنیم./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر