هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
محمود‌زاده خبر داد:

مهاجرت دانشجویان مهابادی به کشورهای همسایه به دلیل نبود دانشگاه در این منطقه

سرویس استان ها
نماینده مردم مهاباد در مجلس با بیان اینکه دانشگاه دولتی به غیر از پیام نور در مهاباد وجود ندارد،گفت: مهاجرت دانشجویان مهابادی به کشورهای اطراف با ایجاد دانشگاه دولتی متوقف می‌شود.
یکشنبه 24 دی 1396 ساعت 09:00
مهاجرت دانشجویان مهابادی به کشورهای همسایه به دلیل نبود دانشگاه در این منطقه نماینده مردم مهاباد در مجلس با بیان اینکه دانشگاه دولتی به غیر از پیام نور در مهاباد وجود ندارد،گفت: مهاجرت دانشجویان مهابادی به کشورهای اطراف با ایجاد دانشگاه دولتی متوقف می‌شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201710101014674752.jpg مهاجرت,دانشجویان,مهابادی,به,کشورهای,همسایه,به,دلیل,نبود,دانشگاه,در,این,منطقه Icana

جلال محمود‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره مهاجرت گسترده دانشجویان مهابادی به کشورهای اطراف، گفت: دانشجویان مهابادی برای ادامه تحصیل به کشورهایی همچون عراق و دیگر کشورهای منطقه مهاجرت می‌کنند که این امر به طور حتم نمی‌تواند خبر مناسبی در چرخه علم برای کشورمان تلقی شود. 

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه زمانی‌که ظرفیت مناسبی برای جذب دانشجویان خارجی در مهاباد وجود دارد، برچه مبنایی باید شاهد مهاجرت دانشجویان ایرانی به خارج کشور باشیم؛ تصریح کرد: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای جلوگیری از مهاجرت دانشجویان مهابادی باید نگاه ویژه بر عرصه تحصیلات دانشگاهی دولتی در مهاباد داشته باشد. 

وی با بیان اینکه با حضور دانشجویان خارجی در مهاباد بطور حتم ارزآوری برای کشورمان رقم می‌خورد، یادآورشد: برای یادگیری زبان فارسی، ما دانشجوی متقاضی از عراق و ترکیه داریم بنابراین جا داردکه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در این راستا ورود بهینه بکند.

عضو هیئت رییسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه دانشگاه دولتی به غیر از پیام نور در مهاباد  وجود ندارد، یادآورشد: مهاجرت دانشجویان مهابادی به کشورهای اطراف با ایجاد دانشگاه دولتی متوقف شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000