هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
با موافقت نمایندگان؛

نحوه رسیدگی به جزئیات طرح ها و لوایح اصلاح شد

سرویس صحن
نمایندگان مجلس با اصلاح نحوه رسیدگی به جزئیات طرح ها و لوایح موافقت کردند.
یکشنبه 24 دی 1396 ساعت 10:55
نحوه رسیدگی به جزئیات طرح ها و لوایح اصلاح شد نمایندگان مجلس با اصلاح نحوه رسیدگی به جزئیات طرح ها و لوایح موافقت کردند. http://cdn.icana.ir/d/019/201706103253131369.jpg نحوه,رسیدگی,به,جزئیات,طرح,ها,و,لوایح,اصلاح,شد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه، 24 دی ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح اصلاح موادی از قانون آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی با 166 رأی موافق، 11 رأی مخالف و یک رأی ممتنع از مجموع 209 نماینده حاضر در جلسه با اصلاح بند ب ماده 25 آن موافقت کردند.

در بند ب آمده است:پس از تصویب کلیات به جزئیات طرح ها و لوایح به ترتیب زیر رسیدگی می شود و در صورت وجود مخالف، یک مخالف و یک موافق و پس از آن نماینده دولت و سخنگوی کمیسیون هر یک حداکثر 5 دقیقه صحبت می کنند.

در جزء یک این بند آمده است: در ابتدای ماده واحده و یا هر یک از مواد و یا اجزاء توسط یکی از اعضای هیات رئیسه قرائت می شود سپس پیشنهادهای چاپ شده کمیسیون های فرعی و نمایندگان به ترتیب برای بازگشت به لایحه یا طرح، حذف کل یا جزء و پیشنهاد اصلاحی به شرح فوق مطرح می شود و رأی گیری به عمل می آید. در این مرحله پیشنهاد حذف کل یا جزء تا قبل از ورود به ماده در صحن پذیرفته می شود.

در جزء دو آمده است: اگر پیشنهاد چاپ شده ای مطابق بندی وجود نداشته باشد، مصوب کمیسیون اصلی در خصوص ماده واحده، هر یک از مواد یا اجزاء به رأی گذاشته می شود.

جزء سه نیز می گوید: در صورت عدم تصویب موارد مذکور در بندهای یک و دو مجددا پیشنهاد حذف در مجلس پذیرفته و درباره آن رأی گیری می شود.

جزء چهار نیز می گوید: پس از مراحل فوق برای ماده مورد بحث با اصلاحات انجام شده رأی گیری به عمل می آید و چنانچه به تصویب نرسید پیشنهادهای جدید قابل طرح است و در صورت عدم وجود پیشنهاد جدید جهت بررسی مجدد به کمیسیون اصلی ارجاع می شود.

در بند 5 نیز آمده است در هر مرحله که پیشنهاد اصلاح، بازگشت به لایحه یا طرح و یا مصوبه کمیسیون اصلی به تصویب مجلس برسد، پیشنهاد الحاقی مرتبط و غیر مغایر با مصوبه به تشخیص رئیس جلسه به ترتیب به کمیسیون های فرعی و نمایندگان مطرح و رأی گیری به عمل می آید./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار