تاسوعای حسینی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
با مخالفت نمایندگان؛

نحوه استرداد لوایح قانونی تغییر نکرد

سرویس صحن
نمایندگان مجلس با تغییر استرداد لوایح قانونی مخالفت کردند.
یکشنبه 24 دی 1396 ساعت 09:56
نحوه استرداد لوایح قانونی تغییر نکرد نمایندگان مجلس با تغییر استرداد لوایح قانونی مخالفت کردند. http://cdn.icana.ir/d/019/201706103253131369.jpg نحوه,استرداد,لوایح,قانونی,تغییر,نکرد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه 24 دی ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح اصلاح موادی از قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی با حذف ماده 24 این ماده اصلاحی با 134 رأی موافق، 15 رأی مخالف و 13 رأی ممتنع از مجموع 209 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در ماده 24 حذف شده آمده بود که استرداد لوایح قانونی توسط وزیر یا وزرای ذیربط یا یکی از معاونان ایشان انجام شود که نمایندگان با این اصلاح مخالفت کردند.

در ماده 137 آیین نامه داخلی مجلس آمده است؛ استرداد لوایح قانونی با تصویب هیأت وزیران به ترتیب ذیل امکانپذیر خواهد بود:

1 - درصورتی که استرداد پیش از تصویب کلیات لایحه در شور اول مجلس باشد رئیس جمهور یا وزیر مربوط کتباً با ذکر دلیل آن را مسترد‌می‌نماید و گزارش آن در جلسه علنی اعلام می‌شود.

2 - درصورتی که استرداد پس از تصویب کلیات لایحه و در هر مرحله تا پیش از تصویب نهایی باشد، وزیر مربوط یا نماینده امور مجلس دولت‌می‌تواند با ذکر دلیل در جلسه علنی مجلس و صحبت یک نفر مخالف هر یک به‌مدت ده دقیقه و تصویب مجلس آن را مسترد نماید./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر