هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
در گفت وگو با خانه ملت مطرح شد:

توضیحات رئیس کمیته اقتصاد دانش بنیان مجلس درباره تقویت بودجه کارهای پژوهشی سال97

سرویس اقتصادی
رئیس کمیته اقتصاد دانش بنیان مجلس شورای اسلامی از تقویت و جهت دهی بودجه کارهای پژوهشی در جلسه کمیسیون تلفیق بودجه خبر داد.
یکشنبه 24 دی 1396 ساعت 13:21
توضیحات رئیس کمیته اقتصاد دانش بنیان مجلس درباره تقویت بودجه کارهای پژوهشی سال97 رئیس کمیته اقتصاد دانش بنیان مجلس شورای اسلامی از تقویت و جهت دهی بودجه کارهای پژوهشی در جلسه کمیسیون تلفیق بودجه خبر داد. http://cdn.icana.ir/d/019/201607107361890948.jpg توضیحات,رئیس,کمیته,اقتصاد,دانش,بنیان,مجلس,درباره,,تقویت,بودجه,کارهای,پژوهشی,سال97 Icana

سیده فاطمه حسینی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، گفت:در راستای توسعه امور پژوهشی در دانشگاه ها و موسسات پژوهشی پیشنهادی در کمیسیون تلفیق بودجه مطرح شد تا از کارهای پژوهشی حمایت شود.

رئیس کمیته اقتصاد دانش بنیان کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:بعد از بررسی نمایندگان عضو کمیسیون تلفیق بودجه به منظور ارتباط دانشگاهها و موسسات پژوهشی با بخشهای اقتصادی و اشتغال و بکارگیری دانش آموختگان دوره های کارشناسی ارشد و دکتری و پژوهشگران پسادکتری و جهت دهی پایان نامه های تحصیلات تکمیلی به سمت نیازها، شرکتهای سود ده، بانکها، و موسسات انتفاعی وابسته به دولت مندرج در پیوست شماره ۳ قانون مکلفند علاوه بر درصدهای قانونی مربوط  حداقل 40 درصد دیگر از هزینه امور پژوهشی خود را در مقاطع سه ماهه به میزان 25 درصد به حساب خاصی نزد خزانه داری کل کشور واریز کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:منابع مذکور در راستای حل مشکلات خود از طریق توافقنامه با دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی و در قالب پروژه های کاربردی، عناوین پایان نامه های تحصیلات تکمیلی، پروژه های پسادکتری و پروژه های تحقیقاتی دانش آموختگان تحصیلات تکمیلی غیرشاغل به مصرف برسند.

حسینی در ادامه گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت افزود:مبالغ مذکور برای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی مازاد بر درآمد اختصاصی پیش بینی شده آنها در قانون، محسوب و عینا پس از ارسال توافقنامه توسط آنان به سازمان برنامه و بودجه و خزانه داری کل کشور، توسط خزانه داری کل کشور به موسات آموزش عالی یا پژوهشی طرف قراداد برگشت می شود.

وی ادامه داد: اعتبارات مذکور در دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی و پژوهشی و فناوری به صورت امانی هزینه می شود. حداقل سهم قابل پرداخت به دانشجویان، پژوهشگران پسادکتری، دانش آموختگان پژوهشگر و نیروهای کارورز از مبلغ هر پروژه ۶۰ درصد خواهد بود.

رئیس کمیته اقتصاد دانش بنیان کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: آیین نامه اجرایی تبصره فوق شامل سازوکارهای مربوطه، چگونگی مصرف و سایر موارد به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور و همکاری وزارتخانه های امور اقتصادی و دارایی، علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت درمان و آموزش پزشکی، صنعت، معدن و تجارت و حداکثر دوماه پس از ابلاغ این قانون به تصویب هیات وزیران خواهد رسید./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000