هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بائوج لاهوتی:

صادر نشدن مجوز فعالیت خانه‌مسافرها را پنهانی می‌کند/ هزینه سفر اقشار کم‌درآمد گران نشود

سرویس فرهنگی
عضو فراکسیون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه در بسیاری از استان‌ها هزینه‌های زندگی مردم از طریق خانه‌‌مسافرها تامین می‌شود، گفت: وجود خانه‌مسافرها کمکی بزرگی به اقشار کم درآمد و متوسط جامعه برای سفر است.
یکشنبه 24 دی 1396 ساعت 11:42
صادر نشدن مجوز فعالیت خانه‌مسافرها را پنهانی می‌کند/ هزینه سفر اقشار کم‌درآمد گران نشود عضو فراکسیون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه در بسیاری از استان‌ها هزینه‌های زندگی مردم از طریق خانه‌‌مسافرها تامین می‌شود، گفت: وجود خانه‌مسافرها کمکی بزرگی به اقشار کم درآمد و متوسط جامعه برای سفر است. http://cdn.icana.ir/d/019/42922.jpg صادر,نشدن,مجوز,فعالیت,خانه‌مسافرها,را,پنهانی,می‌کند/,هزینه,سفر,اقشار,کم‌درآمد,گران,نشود Icana

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از توقف صدور پروانه بهره‌برداری برای خانه‌‌مسافرها از سوی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، گفت: اگرچه این اقدامات در جهت تکمیل ظرفیت هتل‌ها انجام می‌شود اما اشتغال مردم بومی را تضعیف می‌کند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این تصمیم به رسیدگی بیشتری نیاز دارد چرا که زندگی افراد زیادی را تحت تاثیر قرار می‌دهد؛ در بسیاری از استان‌های گردشگرپذیر هزینه‌های زندگی مردم از این راه تامین می‌شود.

وی بیان کرد: در بسیاری از کشورهای دنیا از این خانه‌مسافرها برای اقامت گردشگران و افزایش درآمد مردم بومی آن منطقه استفاده می‌شود ؛ در صورتی که برای خانه‌مسافرها مجوز صادر نشود این مکان‌ها به صورت پنهانی به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

لاهوتی اظهار کرد: در صورت فعالیت پنهانی خانه‌مسافرها  بر روی آنها نظارتی صورت نمی‌گیرد بنابراین نمی‌توان مسائل امنیت مسافران را تامین کرد؛ امروزه در بسیاری از استان‌ها مکان‌هایی همچون کیوسک مشخص شده که مردم برای اجاره خانه‌مسافرها به آنجا مراجعه می‌کنند و تمام قوانینی که برای هتل و مسافرخانه ضروری است در آنجا نیز اجرا می‌شود.

عضو فراکسیون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه تاکید کرد: اجاره خانه‌مسافرها از طریق این مکان‌ها امنیت این خانه‌ها را افزایش می‌دهد؛ اگرچه ساماندهی این کیوسک‌ها ضروری است اما کار چندان پیچیده‌ای نمی‌باشد.

وی با بیان اینکه در بسیاری از استان‌ها امرار معاش مردم از طریق اجاره خانه‌مسافرهاست، ادامه داد: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باید برای ساماندهی این خانه‌ها ضوابط و قوانینی را تدوین کند ولی متوقف شدن صدور پروانه برای آنها اقدام اشتباهی است.

عضو فراکسیون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در پایان افزود: در کشور باید شرایطی فراهم شود که همه اقشار جامعه بتوانند به سفر روند؛ برخی از افراد توانایی مالی لازم برای هزینه هتل‌های چند ستاره را ندارند در واقع وجود خانه‌مسافرها کمکی بزرگی به اقشار کم درآمد و متوسط جامعه در زمینه گردشگری است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000