هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رنجبرزاده قرائت کرد؛

بیانیه 202 تن از نمایندگان به روسای قوای سه گانه/ باید حرف مردم شنیده شود

سرویس صحن
عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی بیانیه 202 تن از نمایندگان مجلس به روسای قوای سه گانه را قرائت کرد.
یکشنبه 24 دی 1396 ساعت 11:17
بیانیه 202 تن از نمایندگان به روسای قوای سه گانه/ باید حرف مردم شنیده شود عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی بیانیه 202 تن از نمایندگان مجلس به روسای قوای سه گانه را قرائت کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/77834.jpg بیانیه,202,تن,از,نمایندگان,به,روسای,قوای,سه,گانه/,باید,حرف,مردم,شنیده,شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اکبر رنجبرزاده در جلسه علنی امروز (یکشنبه، 24 دی ماه) مجلس شورای اسلامی بیانیه 202 تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خطاب به روسای قوای سه گانه را به شرح زیر قرائت کرد:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب حسن روحانی ریاست محترم جمهور 

حضرت آیت الله آملی لاریجانی ریاست محترم قوه قضاییه

دکتر علی لاریجانی ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

«اگر مسئولان ضعف ها را برطرف کنند آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.»

"مقام معظم رهبری"

با سلام و احترام و تشکر از زحمات جنابعالی و با عنایت به سخنرانی مقام معظم رهبری در دیدار با مردم قم در 19 دی 1396، نکات ذیل برای یادآوری و اقدام لازم تقدیم می شود. با توجه به مطالبه رهبری از مسئولان به نکات مهم بیانات ایشان اشاره می شود:

1- تأکید بر اینکه مردم همیشه در صحنه بوده اند و در صراط مستقیم انقلاب حرکت کرده و در لحظات حساس به موقع وارد صحنه شده و غائله را ختم کرده اند.

2- دشمنی آمریکا و انگلیس و عوامل آنها در منطقه و تفکر شکست از جمهوری اسلامی ایران از داخل بر کسی پوشیده نیست.

3- مبارزه ملت ایران از طریق نبرد ملت با ضد ملت، ایران با ضد ایران و نبرد اسلام با ضد اسلام که همزمان با ابعاد دیگر زندگی از قبیل پیشرفت های علمی و تأمین امنیت و آرامش از آنها غفلت نشده است.

4- تمامی دشمنی های آمریکا به دنبال پیروزی انقلاب اسلامی است و توطئه های دشمن در طول 40 سال گذشته دشمنی با انقلاب اسلامی بوده که همیشه دفع شده است.

5- تشکر از مردم که فرمودند نه یک بار بلکه هزار بار از این مردم تشکر می کنم؛ ملت ایران حقیقتا ملتی رشید، وفادار، باهمت، زمان شناس و لحظه شناس، بصیرت و انگیزه خود را به اوج رساندند.

6- اعتراضات و درخواست های مردم همواره بوده و هست و در همین یک سال اخیر برخی مردم در شهرها و یا در مقابل مجلس به دلیل مشکلات صندوق ها و مؤسسات مالی، اجتماعاتی داشته اند که هیچ کس با آنها  مخالفتی ندارد؛ باید حرف مردم شنیده شود و به خواسته های آنها رسیدگی شود و در حد وسع و توان پاسخ داده شود.

7- دخالت معاندان و دشمنان در مسائل اخیر تحلیل نیست بلکه بر مبنای اطلاعات و اسناد و اخبار بیان شده است اما این نباید موجب شود از ضعف ها و مشکلات خودمان غافل شویم.

8- دشمنان مگس گونه روی زخم ناشی از مشکلات و ضعف ها می نشینند پس اجازه ندهید زخم ایجاد شود و اگر ایجاد شد، سریع آن را مداوا کنید زیرا اگر مشکل داخلی نداشته باشیم، فضاسازی و تبلیغات سوء بیگانگان اثر نمی کند و آمریکا هم نمی تواند هیچ غلطی بکند.

9- دفاع از حقوق مردم و تلاش برای حل مشکلات و مسائل آنها مهم ترین وظیفه همه مسئولان بوده و قشرهایی از مردم به ویژه طبقات ضعیف تحت فشار هستند و باید همت همه مسئولان صرف حل مشکلات شود.

10- شناخت دقیق مشکلات جامعه، تمرکز بر حل اساسی و تقسیم کار برای رفع آنها اساسی ترین اولویت در شرایط کنونی کشور است.

11- همه بدانند مشکل حل نشدنی و گره بازنشدنی در کشور نداریم اما باید در این زمینه آماده تر بوده و پا به رکاب تر و بیشتر و دقیق تر کار و تلاش کنیم. 

12- وحدت و همدلی در این شرایط که دشمن لجوج تهدید می کند و در صدد ایجاد مشکلات است، مسئولان و مجموعه های سیاسی باید هم افزایی داشته و از تضعیف یکدیگر خودداری کنند.

13- تمرکز مسئولان به خصوص مسئولان اجرایی کشور بر مسائل کلیدی به ویژه اشتغال، تولید و حل مشکل واردات ضروری است.

14- بیکاری منشأ بسیاری از مفاسد است و باید با رونق تولید آن را حل کرد البته پول پاشیدن بی برنامه و بی حساب و کتاب مشکلی را حل نمی کند.

15- می توان گفت همه مسئولان به صورت مستقیم و غیرمستقیم منتخب مردم هستند که باید با برنامه مناسب ابتکار و جدیت، آمادگی و به روز بودن در برنامه ها و فعالیت ها و با آمادگی جسمی و عصبی فعالیت ها را برای حل مشکلات افزون تر کنند.

همانگونه که پیش تر اشاره شد رهبر معظم انقلاب با توجه به تلاش مسئولان و پشتیبانی از آنها تکالیف بزرگی را بر دوش آنها نهاده و حتی خود را در این تکالیف شریک کرده اند و درخواست ایشان از مسئولان حفظ و حراست از دستاوردهای نظام با اهرم دشمن شناسی، آگاهی از توطئه های  دشمن و هم افزایی، وحدت ملی و تلاش بی امان برای تولید و اشتغال و مبارزه با آسیب های اجتماعی است.

جان کلام این است که سخن برخاسته از دل رهبر انقلاب با مردم شریف قم، سرشار از مطالب ارزنده ای است که باید آنها را با گوش جان شنید و عمیق و دقیق تحلیل و بررسی کرد و هر یک از محورها و مخاطب های آن را شناخت و آنچه مربوط به هریک از قوای سه گانه است را احصاء کرد و در اسرع وقت با جدیت و تشکیل کمیته های گوناگون و ستادهای مشترک موضوع را تبیین کرده و در راستای اصلاح ضعف ها اقدام کرد.

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن اعلام آمادگی خود از روسای سه گانه درخواست می کنیم تمام توان خود را برای حراست از نظام و ارزش های آن، مقابله با توطئه های دشمنان و سازماندهی امور و اصلاح ساختار و ایجاد شرایط مناسب برای رفع مشکلات معیشتی مردم به ویژه اشتغال از طریق تولید و نیز مبارزه با بی عدالتی و فساد بکار گیرند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر