هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
برومندی مطرح کرد:

شعله های آتش در نفتکش گسترده تر شده است/ تکاوران نمی توانند وارد کشتی شوند

سرویس دیگر رسانه‌ها
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی گفت: میزان آتش به دلیل متوقف شدن عملیات اطفای حریق گسترده‌تر شده و تکاوران تاکنون موفق به ورود به نفتکش نشده‌اند.
یکشنبه 24 دی 1396 ساعت 10:19
شعله های آتش در نفتکش گسترده تر شده است/ تکاوران نمی توانند وارد کشتی شوند نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی گفت: میزان آتش به دلیل متوقف شدن عملیات اطفای حریق گسترده‌تر شده و تکاوران تاکنون موفق به ورود به نفتکش نشده‌اند. http://cdn.icana.ir/d/019/51945.jpg شعله,های,آتش,در,نفتکش,گسترده,تر,شده,است/,تکاوران,نمی,توانند,وارد,کشتی,شوند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ محمد مهدی برومندی نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی اظهار کرد: متأسفانه دمای هوای نفتکش بسیار بالاست و به دلیل افنجار‌های پی‌درپی تکاوران نمی‌توانند وارد کشتی شوند.

وی تأکید کرد: طبق تفاهمنامه‌ای که بین هیئت ایران و چین منعقد شده بود، 12 تکاور ایرانی از صبح روز گذشته به محل حادثه اعزام شده بودند ولی متأسفانه به دلیل آنکه حجم آتش نسبت به روز گذشته بیشتر شده است، هنوز نتوانسته‌اند وارد نفتکش شوند.

برومند، گفت: خوشبختانه گروه امداد و تیم تجسس از روحیه بالایی برخوردارند و امیدواریم، امروز این مسیر ورود فراهم شود.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی با بیان اینکه این حادثه در تاریخ بی‌نظیر بوده و به دلیل آنکه این نفتکش حاوی میعانات گازی بوده، حجم بالای انفجار باعث شده اتاق کاپیتان و تمامی اتاق‌های کشتی از بین برود.

وی اظهار کرد: متأسفانه انتشار گازهای سمی و گوگردی باعث شده محیط کشتی کاملا سمی شود و شرایط سختی برای تیم‌های تجسس و امدادی ایجاد کند، اما تمام تلاش خود را برای ورود به کار خواهیم گرفت.

برومند با بیان اینکه از روز گذشته آتش‌خوار‌های ژاپنی به کمک آتش‌خوار‌های چینی آمده‌اند و  تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی، تصریح کرد: بسیاری از کارشناسان چینی معتقدند؛ ریختن بیش از حد آب و فوم موجب انفجار و منهدم شدن نفتکش خواهد شد بنابراین شب‌ها عملیات اطفای حریق را متوقف می‌کنند و همین موضوع باعث شده است که امروز میزان فوران آتش بسیار گسترده‌تر شود.

وی تأکید کرد: هم‌اکنون 300 هزار تن فوم آماده است تا در صورت لزوم نسبت به خنک کردن نفتکش استفاده شود.

برومند یادآور شد: متأسفانه شرایط بد آب‌وهوایی و نیز بالا بودن ارتقاع موج در آب‌های شانگهای تمام شرایط عملیات اطفای حریق را کند می‌کند.

وی در پایان گفت: امیدواریم امروز با ورود آتش‌خوار‌های جدید از کشور ژاپن از میران حجم آتش کاسته شود و تکاوران ایرانی بتوانند وارد کشتی شوند و تمام تلاش خود را برای جلوگیری از غرق شدن کشتی به کار خواهیم گرفت.

در ادامه هادی حق‌شناس در گفتگو با خبرنگار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: هنوز هیچ اطلاع جدیدی برای ورود تکاوران به نفتکش نداریم و متأسفانه فوران و انفجار‌های متعدد در نفتکش اجازه ورود به تکاوران را نداده است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000