هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
فلاحتی در نطق میان دستور:

عمده فشارهای اقتصادی بر مردم به دلیل ضعف‌های مدیریتی است نه کمبودهای مالی/ مدیران ارشد کشور خلق اشرافی نداشته باشند

سرویس صحن
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه عمده فشارهای اقتصادی بر مردم به دلیل ضعف‌های مدیریتی است، گفت: مردم در پناه نظام می‌توانند از رفاه برخوردار باشند مشروط به اینکه مدیران ارشد و میانی کشور خلق اشرافی نگیرند.
یکشنبه 24 دی 1396 ساعت 13:12
عمده فشارهای اقتصادی بر مردم به دلیل ضعف‌های مدیریتی است نه کمبودهای مالی/ مدیران ارشد کشور خلق اشرافی نداشته باشند عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه عمده فشارهای اقتصادی بر مردم به دلیل ضعف‌های مدیریتی است، گفت: مردم در پناه نظام می‌توانند از رفاه برخوردار باشند مشروط به اینکه مدیران ارشد و میانی کشور خلق اشرافی نگیرند. http://cdn.icana.ir/d/019/201706106786248417.jpg عمده,فشارهای,اقتصادی,بر,مردم,به,دلیل,ضعف‌های,مدیریتی,است,نه,کمبودهای,مالی/,مدیران,ارشد,کشور,خلق,اشرافی,نداشته,باشند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، فرهاد فلاحتی در نشست علنی امروز (یکشنبه 24 دی ماه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود با سلام بر روح پرفتوح بنیانگذار انقلاب  اسلامی، شهیدان،نمایندگان مجلس، تمامی ملت ایران و مردم حوزه انتخابیه خود، گفت: در این وقت کوتاه در سه محور فراملی، ملی و منطقه‌ای اشاراتی می‌کنم امید است راهگشا و مورد رضایت خداوند باشد.

نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اقدامات اخیر ایالت متحده و چند دولت همراه او در منطقه در خصوص اغتشاشات اخیر و موضع‌گیری‌های نابخردانه ترامپ در خصوص برجام نشان می‌دهد که عداوت آنها با ملت نه تنها کم نشده بلکه عمیق‌تر شده است و این عمق کینه نشان می‌دهد که نظام اسلامی راهش را محکم و درست طی می‌کند و صدور انقلاب اسلامی امری در شرف انجام است.

وی بیان کرد: برخی که هنوز به زلف غرب و عشوه سیاسیون آمریکا برای توسعه کشور دل بسته‌اند بهتر است که همراه ملت ایران شوند و در کاروان بازگشت به خود برای توسعه نظام اسلامی جای پیدا کنند.

عضوکمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به مشکلات حوزه ملی کشور، اظهار کرد:  ؛ نظام پولی و مالی کشور بر پایه پتانسیل‌های فراوان بومی می‌تواند اقتصادی رفاه محور را ایجاد کند و مردم در پناه نظام از زندگی برخوردار بهره‌مند شوند مشروط به اینکه مدیران ارشد و میانی کشور خلق اشرافی نگیرند، باور جهادی داشته باشند و همراه مردم در مسیر انقلاب باشند.

فلاحتی در ادامه تاکید کرد: رهاشدن ساخت مسکن، بی‌توجهی به امر صادرات، فراموش کردن گردشگری کشور، سیاست‌بازی‌های برخی وزارتخانه‌ها، بی‌تدبیری در رتق و فتق موسسات مالی، فراموشی شبکه‌های ملی ارتباطی و فضای مجازی همه امور مدیریتی هستند که در صورت توجه دولت می‌تواند مدارج رشد را طی کنند.

وی با بیان اینکه اقتصاد ما به نحوی نیست که انرژی را گران کنیم و بتوانیم قیمت‌ها را کنترل کنیم، ادامه داد: پس افزایش قیمت حامل‌های انرژی یعنی فشار برگرده ملت که امری پسندیده نیست؛ حذف یارانه از 24 میلیون یارانه بگیر از یک سو انحراف از قانون و از سوی دیگر ظلم به خلق الله است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از استانی شدن بودجه آموزش و پرورش و برخی دستگاه‌ها مثل بنیاد شهید و دانشگاه‌ها، بیان کرد: این اقدام باعث فلج شدن نظام آموزش و پرورش است و آزموده‌ای خطاست که نارضایتی جدی را به دنبال خواهد داشت.

وی با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود، اظهار کرد:وزیرجهادکشاورزی از اینکه خرید توافقی زعفران را شروع کرده‌اید تشکر می‌کنم؛اما کاش برای اجرای چنین طرح مبارکی با کارشناسان خبره‌ای مشورت می‌کردید.

فلاحتی در ادامه بیان کرد: اگر هدف شما کمک به قشر زحمتکش کشاورز زعفران کار بوده این راهش نیست؛چرا که اکثر آنها تولید زیر یک کیلوگرم با پوشال دارند و شما خرید کمتر از یک کیلو را لحاظ نکرده‌اید نتیجه آن می‌شود که دلالان زعفران با قیمت اندک از مردم را بخرند و کیلویی به دولت بفروشند و قیمت زعفران را دچار نوسان و تغییر به نفع خود و به ضرر کشاورز کنند؛ راهکار خرید زعفران با همان روش مرسوم در منطقه یعنی با مثقال و پوشال است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه وزیر صنعت،معدن و تجارت فولاد قائنات را دریابید،گفت: علیرغم پیگیری‌های فراوان که تاکنون داشته‌ام گره آن گشوده نشده و متاسفانه پروژه با پیشرفت بالای 70 درصد رها شده است و اسکلت آهنی لانه کبوتران شده است.

وی در ادامه تاکید کرد: وزیر محترم کشور بازارچه مرزی یزدان با قدمتی تاریخی و پیشینه‌ای مثبت در معاملات تجاری با کشور همسایه افغانستان چهارسال است که قفل زده شده  و کسی برای اثبات جمعیت در مرز، رشد اقتصادی استان، اشتغال جوانان مرزنشین شهرستان زیرکوه حرکتی مثبت انجام نمی‌دهد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه راه قائن به بیرجند هر هفته تلفات می‌دهد، اظهار کرد: خداوند می‌داند چقدر از این آسیب‌ها نگران و غم زده‌ایم؛ راه برون‌رفت از مشکل همانگونه که بارها در جلسات با شما گفته‌ام تخصیص مطالبات پیمانکاران و تزریق اندکی بودجه به آن است.

فلاحتی بیان کرد: اوضاع آموزش و پرورش استان و شهرستان‌های حوزه انتخابیه من روبراه نیست؛خستگی مدیر کل و مدیریت با سرپرست اداره شهرستان و سیاسی‌بازی برخی مدیران مناسب استان خراسان جنوبی با آن همه سرمایه انسانی نیست،علاج فرمائید.

عضوکمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان افزود: آقای نوبخت کاهش بودجه استان خراسان جنوبی در لایحه بودجه یعنی افزایش فقر، مهاجرت مردم، فرار سرمایه و خلاصه یعنی خسارت بزرگ به مرز؛ اگر بودجه ای را انقباضی می‌بندید راهکارهای جذب سرمایه رابه استان های کم برخوردار طراحی کنید ما منظر اقدام عاجل شما در این مهم هستیم./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر