هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
احمدی لاشکی:

سرانه دانش‌آموزی در کشور وجود ندارد/ هزینه برای آب و برق مدارس به اسم دانش‌آموز نوشته نشود

سرویس فرهنگی
نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه مبلغ در نظر گرفته شده برای هر دانش‌آموز باعنوان سرانه دانش‌آموزی فارغ از کم یا زیاد بودن به آن‌ها نمی‌رسد، گفت: این بودجه باید صرفا خرج دانش‌آموزان می‌شود نه آب و برق مدارس و دیگر مشکلات.
یکشنبه 24 دی 1396 ساعت 11:24
سرانه دانش‌آموزی در کشور وجود ندارد/ هزینه برای آب و برق مدارس به اسم دانش‌آموز نوشته نشود نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه مبلغ در نظر گرفته شده برای هر دانش‌آموز باعنوان سرانه دانش‌آموزی فارغ از کم یا زیاد بودن به آن‌ها نمی‌رسد، گفت: این بودجه باید صرفا خرج دانش‌آموزان می‌شود نه آب و برق مدارس و دیگر مشکلات. http://cdn.icana.ir/d/019/201702109864674861.jpg سرانه,دانش‌آموزی,در,کشور,وجود,ندارد/,هزینه,برای,آب,و,برق,مدارس,به,اسم,دانش‌آموز,نوشته,نشود Icana

قاسم احمدی لاشکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به خبر افزایش 8 هزار تومانی سرانه دانش‌آموزان و رسیدن این مبلغ به 25هزار تومان برای  هر دانش‌آموز، گفت: اعتقادی به این آمارها ندارم چراکه چنین مبالغی برای دانش‌آموزان در بودجه به اسم و بر روی کاغذ کنار گذاشته می‌شود ما در عمل به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد لذا باید گفت؛ شرمنده دانش‌آموزان ‌در پرداخت سرانه به آن‌ها هستیم، چراکه این مبلغ فارغ از کم یا زیاد بودن اصلا به دانش‌آموزان نمی‌رسد ضمن آنکه در اکثر مدارس دولتی از دانش‌آموزان پول هم گرفته می‌شود.

نماینده مردم چالوس و نوشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تعداد دانش‌آموزان 13 میلیون نفر است که حدود یک میلیون 300هزار نفر آن‌ها در مدارس غیرانتفاعی با بودجه مستقل تحصیل می‌کنند اما بودجه مابقی مدارس بدون استثناء توسط دولت پرداخت می‌شود این در حالی است که بودجه آموزش و پرورش در سال 97، حدود 35هزارمیلیارد تومان است. درواقع اگر این رقم تقسیم بر تعداد دانش‌آموزان و 928هزار معلم تقسیم شود، دیگر سرانه‌ای باقی نخواهد ماند.

وی با بیان اینکه حدود 97 تا 98 درصد بودجه آموزش و پرورش صرف حقوق و مزایا کارکنان می‌شود و تنها 2 تا 3 درصد باقی می‌ماند، افزود: سرانه دانش‌آموزی پولی است که باید صرفا خرج دانش‌آموز شده تا برای آن‌ها فضای آموزشی، تربیتی، ورزشی و پژوهشی ایجاد کرد نه آنکه صرف آب و برق مدارس و دیگر مشکلات شود.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه سرانه مدارس در کشورهای مختلف با توجه به تعداد دانش‌آموزان و شرایط و سیاست‌گذاری‌ها متفاوت است، اضافه کرد: باید برای آموزش و پرورش منابع درآمدی دیگری در بودجه در نظر گرفته شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر