هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
غلامی مطرح کرد:

لزوم ایجاد فضای مناسب برای حضور فعال علوم انسانی در جهان/ نهال کاشته شده برای ارتقا علوم انسانی بارور شده است

سرویس دیگر رسانه‌ها
وزیر علوم در آئین پایانی نهمین جشنواره فارابی گفت: تبیین کارکرد و نقش خطیر علوم انسانی در برنامه ریزی و سیاست گذاری در کشور و ایجاد فضای مناسب برای حضور فعال علوم انسانی در جهان از مهم‌ترین اهداف جشنواره فارابی است.
یکشنبه 24 دی 1396 ساعت 11:00
لزوم ایجاد فضای مناسب برای حضور فعال علوم انسانی در جهان/ نهال کاشته شده برای ارتقا علوم انسانی بارور شده است وزیر علوم در آئین پایانی نهمین جشنواره فارابی گفت: تبیین کارکرد و نقش خطیر علوم انسانی در برنامه ریزی و سیاست گذاری در کشور و ایجاد فضای مناسب برای حضور فعال علوم انسانی در جهان از مهم‌ترین اهداف جشنواره فارابی است. http://cdn.icana.ir/d/019/201801107854542392.jpg لزوم,ایجاد,فضای,مناسب,برای,حضور,فعال,علوم,انسانی,در,جهان/,نهال,کاشته,شده,برای,ارتقا,علوم,انسانی,بارور,شده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ منصور غلامی در آئین پایانی نهمین جشنواره بین المللی فارابی افزود: این جشنواره را در حالی برگزار می‌کنیم که نهال کاشته شده دیروز برای ارتقا علوم انسانی، امروز بارور شده است.

وی گفت: این رویداد به درستی فارابی نام گرفته است، زیرا این شخصیت یکی از بزرگترین متفکران ایران بوده که حیات شایسته را در بستر جامعه‌ای خردمند می‌خواسته است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: خوشحالیم که در این سال‌ها به اهدافی چون معرفی استعداد‌های برتر، آثار برتر و ترغیب پژوهشگران به کاربردی کردن علوم انسانی تا حد زیادی رسیده ایم، به ویژه ­­این که استادان برجسته علوم انسانی نیز مدیران را به قدردانی از استعدادهای­ برتر توصیه می‌کنند.

غلامی گفت: در عین حال امیدواریم به دو هدف اصلی این جشنواره که تبیین کارکرد و نقش خطیر علوم انسانی در برنامه ریزی و سیاست گذاری‌های کشور و ایجاد فضای مناسب برای حضور فعال علوم انسانی در جهان است، برسیم؛ هر چند در این زمینه فعالیت‌های زیادی صورت گرفته است، اما امیدواریم تلاش‌های ما در دانشگاه‌ها و وزارت علوم به تحقق این اهداف کمک کند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: تحقق چنین امر مهمی بدون همکاری مداوم با سایر نهاد‌ها ممکن نیست، اما در این زمینه استفاده از ظرفیت‌های انجمن‌های علمی ضرورت دارد، امیدواریم دبیرخانه این جشنواره به این نکته توجه کند.

غلامی گفت: ثمره برنامه ریزی و اثر بخشی فعالیت نهادهایی چون فارابی زمانی آشکار می‌شود که بر ارتباط بین­ نسل‌ها و تعامل علوم انسانی و اسلامی توجه و تمرکز شود ضرورت ارتباط بین نسل‌ها به قدری مهم است که ضرورت ارتباط‌ها با نهاد‌های معتبر اهمیت دارد.

وی افزود: حلقه شبکه نخبگان علوم انسانی که از دوره پیش جدی گرفته شد می‌تواند در این چارچوب اهمیت مضاعفی پیدا کند، شکل گیری شبکه نخبگان نه تنها برای ارتباط با خارج از کشور سودمند است بلکه سبب ایجاد فضای نشاط و امید در جامعه می‌شود، البته از پیامدهای­ غیرمستقیم آن می توان به گفتگو‌های سازنده اشاره کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ غلامی گفت: در پایان از تمام استادان و نخبگان علوم انسانی که در این نشست حضور پیدا کردند تشکر می‌کنم، حضور فعال در این محافل می‌تواند تشویقی برای ما در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000