هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
پژمانفر درتشریح سوال خود از وزیر بهداشت مطرح کرد؛

ضرورت ایجاد شرایط برای آرامش بیماران و کادر درمانی با توجه به جنسیت

سرویس صحن
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اجرای قانون انطباق گفت: فراهم کردن شرایط برای بیماران و کادر پزشکی متناسب با جنسیت نیاز به تامین اعتبار نداشته و اراده می خواهد.
یکشنبه 24 دی 1396 ساعت 12:00
ضرورت ایجاد شرایط برای آرامش بیماران و کادر درمانی با توجه به جنسیت نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اجرای قانون انطباق گفت: فراهم کردن شرایط برای بیماران و کادر پزشکی متناسب با جنسیت نیاز به تامین اعتبار نداشته و اراده می خواهد. http://cdn.icana.ir/d/019/201707102874450547.jpg ضرورت,ایجاد,شرایط,برای,آرامش,بیماران,و,کادر,درمانی,با,توجه,به,جنسیت Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نصرالله پژمانفر در نشست علنی امروز (یکشنبه، 24 دی ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان سوال خود از قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت گفت: سال گذشته سمت ریاست کمیسیون فرهنگی را برعهده داشتم که گلایه ها درباره بحث عفاف و حجاب و عدم اجرای قانون انطباق مطرح شد که رئیس مجلس دستور پیگیری آن را به بنده داد.

نماینده مردم مشهد وکلات در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه طرح این سوال در راستای پیگیری های گذشته صورت می گیرد، اظهار داشت: وزیر بهداشت شخصا بیان کرده بود که یکی از محارم ایشان در بیمارستانی بستری شده اند و به علت عدم شرایط موجود برای درمان تحت آرامش درخواست مرخص شدن کرد.

وی افزود: از این رو دغدغه و انتظاراتی در رابطه با مشکلات مردم و همچنین خدمات دهندگان داریم که آنگونه که وزیر معتقد است باید اعتبار برای آن تخصیص داده شود؛البته این اقدام به اعتبار لازم ندارد بلکه اگر اراده باشد موضوع حل و فصل می شود.

پژمانفر در ادامه با اشاره به دغدغه کادر متدین بیمارستانی به عنوان خدمات دهنده عنوان کرد: به دلیل بی تدبیری در اجرای قانون انطباق شرایط برای خانم ها چه به عنوان بیمار و چه به عنوان خدمات دهنده بیمارستانی دشوار شده است،برای مثال برای سونوگرافی و طرح غربالگری که قانونی است باید خدمات دهندگان متناسب با جنسیت بیماران در بیمارستان ها باشند.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی در مجلس دهم مسیر فعلی را مسیر عادی سازی گناه دانست و گفت: اینکه "پزشک محرم است" درست نیست و باید متناسب با شرایط بیمار ،پزشک مربوطه وجود داشته باشد؛حتی برخی خواهران کادر جراحی به ما مراجعه کردند که برای شستن دست ها تا آرنج باید منتظر بمانند تا تمام کادر آقایان دستان خود را بشویند و از محل خارج شوند،در صورتی که با یک تفکیک ساده می توان شرایط را برای خانم ها راحت کرد./

پایان پیام

 

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار