هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
در نشست کمیته ویژه حقوق بشر و زنان اتحادیه مجالس اسلامی انجام شد؛

تصویب 13 قطعنامه با هدف حمایت از زنان و کودکان/ تاکید بر محکومیت اهانت ترامپ به مهاجران آفریقایی در قطعنامه پایانی اجلاس

سرویس بین الملل
نشست کمیته دائمی ویژه حقوق بشر، زنان و امور خانواده اتحادیه مجالس اسلامی ضمن تصویب 13 قطعنامه، بر محکومیت ترامپ در قطعنامه پایانی اجلاس به جهت اهانت به مردم کشورهای آفریقایی تاکید کردند.
یکشنبه 24 دی 1396 ساعت 14:05
تصویب 13 قطعنامه با هدف حمایت از زنان و کودکان/ تاکید بر محکومیت اهانت ترامپ به مهاجران آفریقایی در قطعنامه پایانی اجلاس نشست کمیته دائمی ویژه حقوق بشر، زنان و امور خانواده اتحادیه مجالس اسلامی ضمن تصویب 13 قطعنامه، بر محکومیت ترامپ در قطعنامه پایانی اجلاس به جهت اهانت به مردم کشورهای آفریقایی تاکید کردند. http://cdn.icana.ir/d/019/201801104747053132.jpg تصویب,13,قطعنامه,با,هدف,حمایت,از,زنان,و,کودکان/,تاکید,بر,محکومیت,اهانت,ترامپ,به,مهاجران,آفریقایی,در,قطعنامه,پایانی,اجلاس Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، کمیته دائمی ویژه حقوق بشر، زنان و امور خانواده اتحادیه مجالس سازمان همکاری های اسلامی، امروز (یکشنبه 24 دی ماه) با ریاست گوهر بخشایشی نماینده پارلمان آذربایجان تشکیل و 13 قطعنامه در این کمیته بررسی و تصویب شد.

گفتنی است برخی قطعنامه‌های مصوب این کمیته مرتبط با وضعیت مسلمانان روهینگا، وضعیت حقوق بشر در کشورهای عضو، ارج نهادن مقام زن و تامین امنیت آن در کشورهای اسلامی، مشارکت زنان در جلسات اتحادیه بین المجالس اسلامی، بررسی وضعیت جوانان، رعایت حقوق کودک و بررسی مشکلات خانواده مسلمانان در مهاجرت به اروپا بود.

فاطمه حسینی نماینده پارلمان جمهوری اسلامی ایران در این کمیته، ضمن ابراز خرسندی از تصویب قطعنامه های مذکور و حمایت از زنان گفت: رویکرد حمایت از زنان آسیب دیده در جریان مبارزه با تروریسم، بسیار موثر و مناسب است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، پیشنهاد کشورهای سودان و کویت در واکنش به اظهارات رئیس جمهور آمریکا و اهانت به مهاجران آفریقایی در این کمیته مطرح شد، لذا بنابر موافقت همه اعضا، محکومیت این توهین در قطعنامه پایانی سیزدهمین کنفرانس اتحادیه بین المجالس اسلامی درج خواهد شد.

همچنین پیشنهادهایی در مورد حمایت از مسلمانان و زنان میانمار، آسیب دیدگان افغان در جریان مبارزه با تروریسم، ارائه کمک های مالی و بهداشتی به کشورهای مسلمان همچون سودان، مبارزه با فروش زنان به عنوان برده در برخی کشورها و حمایت از زنان و کودکان سوری بعد از برچیده شدن داعش در این کشور نیز مطرح شد./

پایان پیام

 

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر