هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
وکیلی مطرح کرد:

گام بلند بودجه 97 در ساماندهی اعتبارات فرهنگی/ اعتبارات جدول شماره 17 نه تنها نظارت پذیر که عملیاتی می شود

سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: اعتبارات فرهنگی که تا دیروز بدون نظارت توزیع می شد حالا باید برای تخصیص ادله قانع کننده نیز داشته باشد.
یکشنبه 24 دی 1396 ساعت 14:00
گام بلند بودجه 97 در ساماندهی اعتبارات فرهنگی/ اعتبارات جدول شماره 17 نه تنها نظارت پذیر که عملیاتی می شود عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: اعتبارات فرهنگی که تا دیروز بدون نظارت توزیع می شد حالا باید برای تخصیص ادله قانع کننده نیز داشته باشد. http://cdn.icana.ir/d/019/201608105399021117.jpg گام,بلند,بودجه,97,در,ساماندهی,اعتبارات,فرهنگی/,اعتبارات,جدول,شماره,17,نه,تنها,نظارت,پذیر,که,عملیاتی,می,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از جمهوریت؛ حذف جدول شماره 17 از لایحه بودجه سال 97 اقدامی است که خرسندی بسیاری از نمایندگان مجلس و فعالان حوزه فرهنگ را در پی داشت. حالا محمد علی وکیلی ، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از زیر و بم این حذف سخن می گوید. وی تاکید دارد اعتباراتی که در سال های گذشته تحت عنوان جدول شماره 17 به دستگاه ها و اشخاص داده می شد امسال نه تنها در ردیف بودجه تحت نظارت قرار گرفته بلکه عملیاتی نیز شده است و باید برای دریافت آن نهادی همچون وزارت ارشاد بر حسب عملکرد در راستای تخصیص آن قانع شود!

محمدعلی وکیلی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در خصوص حذف جدول شماره 17 از لایحه بودجه سال 97 گفت: دولت خود این جدول را در لایحه پیشنهاد داد و کمیسیون تلفیق نیز با این موضوع موافقت کرد ، البته پیش از تصمیم کمیسیون تلفیق برای حذف این جدول، در کمیسیون فرهنگی نیز مصوب شد تا این جدول ساماندهی و شیوه تخصیص اعتبار به صورت خام حذف شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب گفت : حذف این جدول از لایحه بودجه به معنی حذف اعتبارات ان نیست بلکه در کمیسیون فرهنگی بحث شده بود که اعتبارات این حوزه ساماندهی شود به این معنی که در ردیف  دستگاه هایی مثل وزارت ارشاد که نظارت پذیر هستند بیاید.

وی ادامه داد : در حال حاضر در لایحه کار ساماندهی انجام شده است و اعتبارات این موسسات و اشخاصی که در بودجه ردیف در ردیف  وزارت ارشاد و سازمان تبلیغات قرار گرفت  تا هم نظارت پذیر شود و هم دیوان محاسبات بتواند به موضوع هزینه کرد و نظارتی ان  دسترسی داشته باشد.

وکیلی با تاکید بر این که اعتبارات فرهنگی همچون بسیاری ازردیف های دیگر بودجه به صورت عملیاتی است گفت:  پیش فرض لایحه 97 عملکرد است به این معنا که هیچ دستگاهی ردیف قطعی ندارد و بودجه عملیاتی نوشته شده است .

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد :  ممکن است موسسه ای بتواند بر اساس عملکرد در وزارت ارشاد از خود دفاع کند و بودجه بگیرد و ممکن است نتواندبگیرد، علاوه بر این که به هیچ وجه بودجه در سال 97 اسمی نخواهد بود تا دیوان محاسبات و مجلس امکان نظارت داشته باشند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار