هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سیاوشی خبر داد:

احیای قانون الزام دستگاه‌ها به اختصاص یک دهم درصد از بودجه عمرانی برای خرید آثار هنری پیگیری می‌شود

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون تلفیق بودجه 97 با تاکید بر ضرورت احیای قانون لوایح گذشته بودجه مبنی بر اختصاص یک دهم درصد از بودجه عمرانی دستگاه‌های دولتی برای خرید آثار هنری، آن را گامی برای رونق اقتصاد هنر دانست.
یکشنبه 24 دی 1396 ساعت 14:46
احیای قانون الزام دستگاه‌ها به اختصاص یک دهم درصد از بودجه عمرانی برای خرید آثار هنری پیگیری می‌شود عضو کمیسیون تلفیق بودجه 97 با تاکید بر ضرورت احیای قانون لوایح گذشته بودجه مبنی بر اختصاص یک دهم درصد از بودجه عمرانی دستگاه‌های دولتی برای خرید آثار هنری، آن را گامی برای رونق اقتصاد هنر دانست. http://cdn.icana.ir/d/019/201608103331801702.jpg احیای,قانون,الزام,دستگاه‌ها,به,اختصاص,یک,دهم,درصد,از,بودجه,عمرانی,برای,خرید,آثار,هنری,پیگیری,می‌شود Icana

طیبه سیاوشی شاه عنایتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تأکید بر لزوم احیای قانون اختصاص یک دهم درصد از بودجه عمرانی دستگاه‌های دولتی برای خرید آثار هنری، گفت: این پیشنهاد که پیش از سال‌های 91 در لوایح دولت جا داشت، چند سالی است که حذف شده و احیای آن ضرورت دارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر همین اساس پیشنهادی بر مبنی اختصاص یک دهم درصد از بودجه عمرانی دستگاه‌های دولتی برای خرید آثار هنری تدوین شده و قرار است طی هفته جاری به کمیسیون تلفیق بودجه 97 ارائه شود.

وی اظهار کرد: این یک دهم درصد از بودجه‌ دستگاه‌ها صرف خرید آثار هنری، تجسمی و آثاری که هنر ایرانی در آن‌ها به کار رفته‌اند، شود تا از این طریق دستگاه‌ها اجرای به آثار فاخر داخلی مزین شوند.

این نماینده مجلس توضیح داد: تلاش ما این است که به نوعی هنر ایرانی اسلامی در ساختمان‌ها و دستگاه‌های خارجی نمایان باشد تا هرکس وارد وزارتخانه‌ها و موسسات دولتی می‌شود متوجه هنر ایرانی اسلامی شوند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: متأسفانه حتی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز وجود چنین آثاری دیده نمی‌شود و لازم است برای کمک به اقتصاد فرهنگ و هنر کشور که دچار تنگناهای بسیاری است، قانون مذکور احیا شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000