هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
در نامه ای به رئیس مجلس مطرح شد :

درخواست 40 نماینده برای تفحص از بازداشت‌شدگان اعتراضات اخیر و علت خودکشی‌ها

سرویس سیاسی
نماینده مردم تهران مجلس شورای اسلامی از درخواست بیش از 40 نماینده مجلس از دکترلاریجانی برای تعیین هیاتی برای تحقیق درباره علت فوت بعضی از بازداشت شدگان اعتراضات اخیر خبر داد.
یکشنبه 24 دی 1396 ساعت 15:33
درخواست 40 نماینده برای تفحص از بازداشت‌شدگان اعتراضات اخیر و علت خودکشی‌ها نماینده مردم تهران مجلس شورای اسلامی از درخواست بیش از 40 نماینده مجلس از دکترلاریجانی برای تعیین هیاتی برای تحقیق درباره علت فوت بعضی از بازداشت شدگان اعتراضات اخیر خبر داد. http://cdn.icana.ir/d/019/201711106275708292.jpg درخواست,40,نماینده,برای,تفحص,از,بازداشت‌شدگان,اعتراضات,اخیر,و,علت,خودکشی‌ها Icana

محمود صادقی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از ارسال نامه ای به رییس مجلس خبر داد و گفت:بیش از 40 نفر از نمایندگان مجلس از رئیس مجلس شورای اسلامی درخواستی داشتند تا هیاتی برای تحقیق درباره علت فوت بعضی از بازداشت شدگان اعتراضات اخیر تعیین شود. متن این نامه  که به امضای 40نفر از نمایندگان رسیده به شرح زیر است:

باسمه تعالی

جناب آقای دکتر لاریجانی رئیس محترم مجلس شورای اسلامی

با سلام و احترام

چنانکه استحضار دارید دوتن از بازداشت شدگان اعتراضات اخیر، یکی به نام اقای «سینا قنبری» در بازداشتگاه اوین و دیگری به نام آقای «وحید حیدری» در کلانتری شهرستان اراک فوت کرده اند. مسئولین ذیربط علت فوت را خودکشی اعلام کرده اند، لکن بعضی از بستگان و شهود عینی این ادعا را مورد تردید قرار می دهند. همچنین خبرهای تأیید نشده ای حاکی از فوت تعداد بیشتری از بازداشت شدگان است.

با توجه به مسئولیت مجلس شورای اسلامی در پاسداری از حقوق ملت خواهشمند است دستور فرمائید هیئت مستقل جهت بررسی موضوع و تحقیق درباره علت فوت نامبردگان و قصور تا تقصیر احتمالی مسئولین ذیربط تعیین و نتیجه را به مجلس شورای اسلامی گزارش دهند.

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000