هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عزیزی خبر داد:

300 میلیارد تومان برای مقابله با آسیب های اجتماعی دیده شده است

سرویس دیگر رسانه‌ها
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: برای اولین بار در بودجه سال 97، 300 میلیارد تومان برای مقابله با آسیب های اجتماعی و 360 میلیارد تومان هم برای ستاد مبارزه با مواد مخدر اعتبار گذاشته شده است.
یکشنبه 24 دی 1396 ساعت 17:03
300 میلیارد تومان برای مقابله با آسیب های اجتماعی دیده شده است رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: برای اولین بار در بودجه سال 97، 300 میلیارد تومان برای مقابله با آسیب های اجتماعی و 360 میلیارد تومان هم برای ستاد مبارزه با مواد مخدر اعتبار گذاشته شده است. http://cdn.icana.ir/d/019/201608104780516046.jpg 300,میلیارد,تومان,برای,مقابله,با,آسیب,های,اجتماعی,دیده,شده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ عبدالرضا عزیزی در برنامه صبح و گفتگو رادیو گفت و گو با موضوع ماده مخدر گل؛ پنج برابر مخرب تر از شیشه، با بیان اینکه ماده مخدر گل برخلاف عنوانش، بسیار خطرناک و مخرب است، ابراز داشت: متاسفانه جوانان فکر می کنند با مصرف گل، مشکلی ایجاد نمی شود. منشا این فکر ار اینجاست که در 15 ایالت آمریکا، مصرف شاهدانه را آزاد کردند و گل هم از مشتقات ماری جوانا محسوب می شود و جوانان فکر می کنند چون این ماده آزاد است و مشکلی ایجاد نمی کند به سمت این ماده مخدر بیشتر روی آوردند. گل با حدود 11.9 درصد بعد از تریاک دومین ماده مخدری است که بصورت مستمر در ایران مصرف می شود.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با ذکر اینکه این کار فقط از عهده یک کمیسیون بر نمی آید به همین خاطر در سطح بسیار بالا و با حضور مقام معظم رهبری و روسای قوای سه گانه و نمایندگان سایر دستگاه ها هر شش ماه جلسه ای تشکیل می شود، گفت: نتیجه این نشست ها از آبان 94 تاکنون، تشکیل یک سازمان اجتماعی است و ردیف اجتماعی به وجود آمد و برای اولین بار است که در بودجه سال 97، 300 میلیارد تومان برای این موضوع گذاشته شده است.

وی افزود: غیر از این، 360 میلیارد تومان هم برای ستاد مبارزه با مواد مخدر اعتبار گذاشته شده که هرچند در مقایسه با پول هایی که مافیای مواد مخدر دارند و گردش مالی شان 1600 میلیارد دلار در سال است کم است اما نسبت به گذشته اعتبارات خوبی هستند.

عزیزی با بیان اینکه رویکر وزارت کشور در رابطه با کلیه مواد مخدر رویکرد اجتماعی و مشارکت دادن مردم در پیشگیری از مواد مخدر است، تصریح کرد: اگر مردم مشارکتی نداشته باشند، هیچ کسی نتیجه نمی گیرد.

در ادامه سعید صفاتیان با اشاره به سابقه مصرف ماده مخدر گل در کشور گفت: ماده گل، حدود شش سال است که در کشور مصرف می شود. این ماده در اصل نوعی حشیش است که بصورت مصنوعی تولید می شود و قدرت تخریب ماده ای که در آن وجود دارد نسبت به حشیش شاید ده ها برابر باشد.

ریاست کارگروه کاهش تقاضای اعتیاد مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص عملکرد  گل هشدار داد: این ماده برعکس حشیش که حالت های توهم و اضطرابش خیلی کم است خیلی سریع می تواند افراد را در فاز توهم، افسردگی و اضطراب ببرد و متاسفانه مریض هایی که به این حالت می رسند و در بیمارستان ها بستری می شوند، دوره های درمان طولانی دارند.

وی با بیان اینکه با گسترش فضای مجازی در جامعه دسترسی به مواد مخدر سهل تر شده است، گفت: امروزه فضای مجازی یکی از راه هایی است که دسترسی ها راحت می شود. سایت هایی داریم که جوان ها با ارتباط گرفتن با آنها می توانند به راحتی و بدون اینکه رفت و آمد کنند، گل را تهیه کنند.

صفاتیان باورهای غلط در میان جوانان را از دیگر عوامل به دام افتادن جوانان دانست و اظهار کرد: امروزه این خرده فرهنگ میان جوان های 17، 18 ساله نیست که بشینند با وافور تریاک مصرف کنند اینها به دنبال مصرف ماده ای به نام گل هستند که آنها را چند ساعت بتواند به فضای خاصی ببرد و از این شرایطی که اطرافشان است، بیرون بیایند.

ریاست کارگروه کاهش تقاضای اعتیاد مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص ترویج مسایل غیر واقعی  برای جذب جوانان به مصرف گل عنوان کرد: از طرفی قاچاقچی ها دارند به مسایل خلاف واقعی از جمله اینکه اگر گل مصرف کنید ذهن و حافظه یا قدرت بدنی شما قوی تر می شود و بهتر می توانید روی موضوعی تمرکز  کنید، دامن می زنند و هم خود مصرف کنندگان این مسایل را مطح می کنند تا بگویند این مواد نسبت به مواد دیگر خیلی بهتر است و ما آن را برای شرایط خاص داریم استفاده می کنیم.

وی با بیان اینکه مردم نسبت به حوزه مبارزه با مواد مخدر بی اعتماد شده اند، تصریح کرد: یعنی مردم نگاه می کنند چرا انقدر مبارزه صورت می گیرد ولی اتفاقی صورت نمی گرد و چرا دسترسی مواد انقدر راحت و قیمت مواد انقدر ارزان است و چرا برنامه های پیشگیری انقدر موثر نبوده است. یک علت به بودجه بر می گردد که بودجه های کمی را داریم./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار