هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حسینی مطرح کرد:

واحدهای تولیدی با کمتر از 50 درصد ظرفیت اسمی در حال کار کردن هستند

سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: در اجرایی کردن سیاست های اصل 44 از هدف اصلی دور شده و بسیاری از واگذاری ها نه تنها موفق نبوده بلکه مشکلات عدیده ای را ایجاد کرده است.
دوشنبه 25 دی 1396 ساعت 08:00
واحدهای تولیدی با کمتر از 50 درصد ظرفیت اسمی در حال کار کردن هستند عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: در اجرایی کردن سیاست های اصل 44 از هدف اصلی دور شده و بسیاری از واگذاری ها نه تنها موفق نبوده بلکه مشکلات عدیده ای را ایجاد کرده است. http://cdn.icana.ir/d/019/201712100194981126.jpg واحدهای,تولیدی,با,کمتر,از,50,درصد,ظرفیت,اسمی,در,حال,کار,کردن,هستند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ محمد حسینی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، در برنامه گفت و گوی اقتصادی رادیو گفت و گو در خصوص اصل 44 در بودجه 97 و مطالبات بخش خصوصی اظهار کرد: در حال حاضر در کمیسیون تلفیق برای اتاق بازرگانی و اتاق تعاون به عنوان بخش خصوصی جایگاهی در نظر گرفته شده که می توانند نظرات خودشان را از این طریق ارائه بدهند.

وی افزود: ما نیز به این مسئله توجه داریم که تا زمانی که مشکل تولید و واحدهای اقتصادی رکودزده را حل نکنیم مسائل اقتصادی همچنان به قوت خود باقی خواهد ماند و شعار اشتغالزایی نیز محقق نمی شود چراکه به علت رکود سرمایه بخش دولتی و خصوصی معطل مانده اند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: واحدهای تولیدی با کمتر از 50 درصد ظرفیت اسمی در حال کار کردن هستند لذا برای اینکه این واحدها را به سمت رونق ببریم باید از راهکارهای متفاوتی بهره بگیریم.

حسینی بیان کرد: با تصویب قانون رفع موانع تولید در سال 92_93 گام موثری در جهت رفع مشکلات بخش خصوصی و تعاونی برداشته شد که بنده تصور می کنم بسیاری از ظرفیت های این قانون در کشور اجرایی نشده است.

وی ادامه داد: در اجرایی کردن سیاست های اصل 44 از هدف اصلی دور شده ایم، بر اساس آمارها بسیاری از واگذاری ها نه تنها موفق نبوده بلکه مشکلات عدیده ای را در جامعه ایجاد کرده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: از طرفی در بحث واگذاری ها از هدف دولت برای بالابردن توان بخش خصوصی عدول شده است و دولت بیشتر به دنبال تامین منابع از این محل بوده است.

حسینی در ادامه این بحث افزود: در بودجه سال97 رقمی به عنوان تامین منابع مالی از محل واگذاری سهام درنظر گرفته است که باید در این خصوص تجدیدنظر کلی صورت بگیرد.

وی بیان کرد: در سال گذشته 17 هزار میلیارد تومان دولت به بنگاه های کوچک و متوسط که دچار رکود شده بودند پرداخت کرد که امسال نیز حدود 20 هزار میلیارد تومان برای این موضوع اختصاص داده شده که بانک ها درحال پرداخت این میزان هستند.

حسینی تصریح کرد: دولت واگذاری های سهام در سال آتی را خیلی با سرعت پایین در نظرگرفته است زیرا شاید احساس کرده که جامعه توان خرید سهام را نداشته باشد و این رقم را به نسبت به سال گذشته در حدود 60 تا 70 درصد کاهش داده که این امر نشان می دهد یا دولت می خواهد بر دولتی بودن اصرار بورزد یا توان بازار در سال آینده را کافی ندیده است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000