هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
در نشست کمیته اقتصادی و محیط زیست اتحادیه بین المجالس اسلامی انجام شد؛

تصویب 14 قطعنامه با محور افزایش مبادلات تجاری کشورهای اسلامی/ تاکید بر اولویت دهی به مسائل محیط زیستی

سرویس بین الملل
کمیته دائمی ویژه امور اقتصادی و محیط زیست اتحادیه بین المجالس اسلامی تشکیل و 14 قطعنامه با محوریت افزایش مبادلات اقتصادی و تجاری و رفع مسائل زیست محیطی تصویب شد.
یکشنبه 24 دی 1396 ساعت 19:08
تصویب 14 قطعنامه با محور افزایش مبادلات تجاری کشورهای اسلامی/ تاکید بر اولویت دهی به مسائل محیط زیستی کمیته دائمی ویژه امور اقتصادی و محیط زیست اتحادیه بین المجالس اسلامی تشکیل و 14 قطعنامه با محوریت افزایش مبادلات اقتصادی و تجاری و رفع مسائل زیست محیطی تصویب شد. http://cdn.icana.ir/d/019/201801109036594852.jpg تصویب,14,قطعنامه,با,محور,افزایش,مبادلات,تجاری,کشورهای,اسلامی/,تاکید,بر,اولویت,دهی,به,مسائل,محیط,زیستی Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، کمیته دایمی تخصصی امور اقتصادی و محیط زیست اتحادیه مجالس سازمان همکاری های اسلامی، امروز عصر(یکشنبه 24 دی ماه) برگزار شد.

در این نشست که نمایندگانی از 12 کشور اسلام حضور داشتند، 14 قطعنامه در حوزه اقتصادی و محیط زیست بررسی و پس از طرح پیشنهاد نمایندگان حاضر تصویب شد.

گفتنی است دو قطعنامه کلی تحت عنوان «انتخاب گزارشگر کمیته دائمی امور اقتصادی و محیط زیست» و «ارائه گزارش پیگیری و اجرای قطعنامه ها و توصیه های کمیته» و چهار قطعنامه در حوزه اقتصادی به تصویب رسید که عبارت است از: « افزایش مبادلات بازرگانی و کاهش موانع و ادیان گمرکی میان کشورهای سازمان همکاری اسلامی»، «مقابله با تحریمهای یک جانبه و چند جانبه علیه ملتهای کشورهای عضو که اینگونه تحریمها برآنها تحمیل شده است»، « فعال ساختن و حمایت از نهادهای اقتصادی فعال در زمینه توسعه در جهان اسلامی» و« بررسی بدهی های خارجی کشورهای اسلامی».

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ همچنین هشت قطعنامه در حوزه محیط زیست به تصویب اعضای کمیته مذکور رسید که عناوین آن عبارت است از:«مسائل محیط زیست و توسعه پایدار»، «مبارزه با بیابان زایی به ویژه در کشورهای ساحل آفریقا»، «همکاری در زمینه مراقبت از منابع آبی در کشورهای عضو»، «مقابله با توفان های شن و خاک»، « تقویت همکاری در زمینه حمایت از محیط زیست و مقابله با تغییرات آب و هوایی»، « همکاری های علمی و فناوری میان کشورهای عضو اتحادیه»، «بررسی پروژه استرداد حوزه دریاچه چادLEBC» و« همکاری در زمینه رویارویی با بلاهایی طبیعی»./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار