هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ربیعی:

امکان پیدا کردن پیکرهای حادثه نفتکش سانچی وجود ندارد

سرویس دیگر رسانه‌ها
مسئول کمیته ویژه پیگیری نفتکش سانچی گفت: با وجود میعانات نفتی زیاد ، امکان پیدا کردن پیکرها وجود ندارد.
یکشنبه 24 دی 1396 ساعت 14:29
امکان پیدا کردن پیکرهای حادثه نفتکش سانچی وجود ندارد مسئول کمیته ویژه پیگیری نفتکش سانچی گفت: با وجود میعانات نفتی زیاد ، امکان پیدا کردن پیکرها وجود ندارد. http://cdn.icana.ir/d/019/201601107245255440.jpg امکان,پیدا,کردن,پیکرهای,حادثه,نفتکش,سانچی,وجود,ندارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ علی ربیعی که در چین به سر می برد در مصاحبه تلفنی با بخش خبری سیما با اشاره به 111 هزار تن میعانات گازی، هزار و 956 تن سوخت مازوت و 118 تن گازوئیل در این کشتی افزود: بر اساس نظر چینی ها و­ کارشناسان­ تمام خدمه کشتی در روز نخست در این سانحه جان باخته بودند.

وی گفت: ما بدلیل اینکه امید داشتیم که بتوانیم تعدادی از این خدمه را نجات دهیم کار امدادرسانی را انجام دادیم.

ربیعی با اشاره به اینکه دو پیکر به صورت سوخته شده پیدا شده است ، گفت: درجه حرارت بدنه کشتی­ به­ 900 درجه رسیده است.

وی با اشاره به عمق 200 متری دریا گفت: در حال حاضر کشتی از سر به عمق در حال غرق شدن است و به ­­عمق 110 متری اقیانوس فرو می رود.

ربیعی افزود: شرایط کشتی پس از غرق شدن با توجه به شرایط جوی قابل پیش بینی نیست که به حالت قبل برگردد یا غرق شود.

وی با اشاره به اینکه ما تمام تلاش را انجام دادیم ، گفت: کارشناسان معتقدند که با تنفس گازهای سمی نظیر اسید سولفوریک خدمه کشتی در همان ساعت اول جان خود را از دست داده اند.

ربیعی گفت: با صحبتی که با فرمانده مدیریت بحران چینی داشته ایم از آنها درخواست پیدا کردن پیکرها را کردیم اما معتقدم با وجود این میزان میعانات گازی پیدا کردن این پیکرها امکان پذیر نیست.

نماینده رئیس جمهور در کمیته پیگیری حادثه نفتکش سانچی گفت : در پی انفجارهای پیاپی ، کشتی سانحه دیده سانچی در حال غرق شدن است.

 علی ربیعی گفت:هم اکنون شعله های آتش در این کشتی به ارتفاع 800 متر می رسد و کشتی از سمت دماغه به تدریج در حال رفتن به زیر آب است و با توجه به عمق 115 متری دریا در محل حادثه و طول کشتی ، کارشناسان معتقدند بخشی از کشتی بیرون از آب خواهد ماند یا خواهد شکست.

وی حادثه تصادف کشتی سانچی را به لحاظ حجم محموله موجود در کشتی بی سابقه توصیف کرد و افزود : این کشتی حامل 111 هزار و 510 تن میعانات گازی، 1956 تن مازوت و 118 تن گازئیل بود که براثر این سانحه انفجار شدیدی حاصل شد و این سانحه در نوع خود بی سابقه بود.

ربیعی افزود : با توجه به متصاعد شدن گاز ناشی از آتش سوزی و حرارت بالای داخل کشتی احتمال زنده ماندن ملوانان از ابتدای سانحه عملا غیر ممکن بود اما تمامی تلاش ها برای خارج کردن پیکر این عزیزان متمرکز شد که با توجه به انفجارهای امروز تمامی تلاشها برای ورود به کشتی ناکام ماند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ وی ضمن عرض تسلیت به خانواده های ملوانان کشتی نفتکش سانچی گفت : هر اقدامی که امکان داشت برای خارج کردن پیکر این عزیزان انجام شد اما متاسفانه تلاشها به ثمر نرسید و این عزیزان جان خود را در راه اقتصاد مقاومتی از دست دادند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار