هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
پژمانفر خواستار شد:

ضرورت سرعت بخشی به طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه

سرویس دیگر رسانه‌ها
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: باید به طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به وزارتخانه سرعت بدهیم.
یکشنبه 24 دی 1396 ساعت 18:02
ضرورت سرعت بخشی به طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: باید به طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به وزارتخانه سرعت بدهیم. http://cdn.icana.ir/d/019/201702100365698282.jpg ضرورت,سرعت,بخشی,به,طرح,تبدیل,سازمان,میراث,فرهنگی,به,وزارتخانه Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نصرالله پژمانفر اظهار کرد: برخی در مجلس می‌خواستند که طرح تشکیل کمیسیون گردشگری در مجلس شورای اسلامی را دو فوریتی کنند اما رای نیاورد و در واقع باید اشاره کرد که این موضوع در برابر سایر مسایل مربوط به گردشگری دارای اولویت نیست.

وی خاطرنشان: آنچه که اکنون دارای اولویت است و لازم است به آن پرداخته شود، بلاتکلیفی در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری است و در این زمینه ما معتقدیم که اگر این سازمان تبدیل به وزارتخانه شود، این وزارتخانه پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های بالایی برای حل مشکلات کشور دارد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توسعه گردشگری، اقتصاد مبتنی بر غیرنفت را تجربه خواهیم کرد، زیرا این اقدام فرصتی طلایی را برای کشورمان رقم می‌زند بنابراین موضوع تشکیل کمیسیون گردشگری نسبت به تبدیل به وزارتخانه‌ شدن آن، فرع است.

وی بیان کرد: این طرح برای مطرح شدن در صحن علنی در نوبت است اما باید به این کار در مجلس سرعت دهیم و از آنجایی که اکنون لایحه بودجه باتوجه به اینکه جزو مسایل جاری کشور به‌شمار می‌رود بر سایر موضوعات مقدم است.

پژمانفر با بیان اینکه سعی می‌کنیم تا قبل از اتمام سال 96 این موضوع را در صحن علنی مطرح کنیم، افزود: با تبدیل شدن سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه‌ اتفاقات خوبی خواهد افتاد، این تصمیم برکات زیادی دارد و برای این پیشنهاد خود ادله محکمی را داریم.

به گزارش ایسنا، وی درباره تغییر مدیران میراث فرهنگی و گردشگری یادآور شد: بلاتکلیفی و تغییر مدیران میراث فرهنگی یکی از موضوعاتی است که در کل کشور وجود دارد و منحصر به مشهد نیست، لذا ساختار این سازمان باید اصلاح شود، حتی در دوره‌ای مدیرانی بودند قبل از اینکه با مجموعه و ساختار آن آشنا شوند تغییر کردند. /

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار