هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
امروز در کمیسیون عمران مجلس مطرح شد؛

تصویب کلیات طرح یک فوریتی اصلاح قانون برنامه و بودجه/نظارت مجلس بر روند تخصیص اعتبارات تقویت می‌شود

سرویس اقتصادی
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس، از تصویب کلیات طرح یک فوریتی اصلاح قانون برنامه و بودجه در کمیسیون متبوعش خبر داد.
یکشنبه 24 دی 1396 ساعت 19:23
تصویب کلیات طرح یک فوریتی اصلاح قانون برنامه و بودجه/نظارت مجلس بر روند تخصیص اعتبارات تقویت می‌شود سخنگوی کمیسیون عمران مجلس، از تصویب کلیات طرح یک فوریتی اصلاح قانون برنامه و بودجه در کمیسیون متبوعش خبر داد. http://cdn.icana.ir/d/019/201711105753612437.jpg تصویب,کلیات,طرح,یک,فوریتی,اصلاح,قانون,برنامه,و,بودجه/نظارت,مجلس,بر,روند,تخصیص,اعتبارات,تقویت,می‌شود Icana

صدیف بدری در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به جزییات جلسه امروز یکشنبه (٢۴ دی ماه) کمیسیون عمران مجلس، گفت: دستور کار نخست این کمیسیون رسیدگی به لایحه موافقتنامه کشتیرانی تجاری دریایی در دریای خزر بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری قزاقستان با حضور معاونان ذی‌ربط وزارتخانه‌های راه وشهرسازی، امور خارجه، بهداشت و درمان، صنعت، معدن و تجارت و مرکز پژوهش‌های مجلس بود.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اهمیت کشتیرانی و حمل مسافر و همچنین بار در دریای خزر، افزود: برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور و فعال کردن روابط کشتیرانی میان دو کشور ایران و قزاقستان و تقویت همکاری های دوجانبه این لایحه در کمیسیون عمران مجلس مصوب شد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: از اهداف اصلی لایحه مذکور کمک به گسترش روابط تجاری و اقتصادی بین دو کشور ایران و قزاقستان، ایجاد هماهنگی های لازم در کشتیرانی در دریای خزر و برنامه ریزی برای گسترش روابط طرفین در زمینه حمل و نقل دریایی بوده است.

بدری افژود: توافقنامه مذکور میان ایران و قزاقستان نخستین تفاهم نامه بین المللی با این کشور بوده و رایزنی ها برای انجام چنین قراردادهایی با سایر کشورها نیز در جریان است.

وی با اشاره به دستور کار دیگر کمیسیون عمران مجلس، تصریح کرد: بررسی لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به موافقتنامه حمل و نقل بین المللی مواد غذایی فسادپذیر و تجهیزات خاص کاربردی برای این گونه جابه جایی ها با حضور معاونان ذی‌ربط وزارتخانه‌های راه وشهرسازی، امور خارجه، بهداشت و درمان، صنعت، معدن و تجارت و مرکز پژوهش‌های مجلس صورت گرفت.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: دولت جمهوری اسلامی ایران با تصویب نهایی لایحه مذکور در موافقتنامه حمل و نقل بین المللی مواد غذایی فسادپذیر عضو خواهد شد.

بدری با تاکید بر اینکه در حال حاضر موافقتنامه حمل و نقل بین المللی مواد غذایی فسادپذیر ۴٩ عضو دارد، گفت: با عضویت ایران در این موافقتنامه ما نیز می توانیم با جابه جایی موادغذایی فسادپذیر به رشد اقتصادی از این منظر اقدام کنیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: کمیسیون عمران مجلس برای کمک به رشد اقتصادی کشور لایحه مذکور را مصوب کرد.

وی همچنین با اشاره به دستور کار دیگر کمیسیون عمران مجلس، تصریح کرد: بررسی و تصویب کلیات  طرح یک فوریتی اصلاح قانون برنامه و بودجه با حضور مسئولان مربوطه آخرین دستور کار این کمیسیون بود.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: علت ورود مجلس به موضوع طرح یک فوریتی اصلاح قانون برنامه و بودجه بررسی نحوه تخصیص اعتبارات و تقویت نظارت مجلس در این حوزه بوده است./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار