هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
جعفرزاده ایمن آبادی در تشریح نشست هم اندیشی با مدیران دولتی و فعالان اقتصادی گیلان:

تاکید فعالان اقتصادی بر حمایت از صادرات غیر نفتی/انتقاد از رفتارهای سلیقه ای در ادارات مالیاتی استان ها

سرویس اقتصادی
نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه در جلسات کمیسیون تلفیق بودجه امسال نظرات بخش خصوصی لحاظ می شود، گفت: استان گیلان از ظرفیت های مناسبی برای صادرات برخوردار است.
یکشنبه 24 دی 1396 ساعت 21:48
تاکید فعالان اقتصادی بر حمایت از صادرات غیر نفتی/انتقاد از رفتارهای سلیقه ای در ادارات مالیاتی استان ها نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه در جلسات کمیسیون تلفیق بودجه امسال نظرات بخش خصوصی لحاظ می شود، گفت: استان گیلان از ظرفیت های مناسبی برای صادرات برخوردار است. http://cdn.icana.ir/d/019/201711109099816718.jpg تاکید,فعالان,اقتصادی,بر,حمایت,از,صادرات,غیر,نفتی/انتقاد,از,رفتارهای,سلیقه,ای,در,ادارات,مالیاتی,استان,ها Icana

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست هم اندیشی با مدیران دولتی و فعالان بخش خصوصی استان گیلان گفت: اینکه باید صدای فعالان بخش خصوصی شنیده شود، یک امر بدیهی است و در این راستا تلاش های خوبی صورت گرفته است.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در راستای حمایت از بخش خصوصی این امکان در جلسات امسال کمیسیون تلفیق بودجه در مجلس فراهم شده است که نظرات بخش خصوصی نیز در جلسات کمیسیون تلفیق بودجه شنیده شود.

وی افزود: نشست های هم اندیشی با حضور نمایندگان مجلس، مدیران بخش دولتی و فعالان بخش خصوصی باعث خواهد شد دغدغه ها شنیده شود تا با تعامل در یک فضای خوب، تلاش شود تا مسائل اقتصادی کشور رفع شود.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: فعالان اقتصادی در این نشست معتقد بودند در بسیاری از بخش های اقتصادی کشور قوانین خوبی تصویب شده، اما گاهی دستورالعمل ها و مقررات با قوانین کشور مطابقت های لازم را ندارند و باید این مشکل حل شود.

وی تصریح کرد: برای توسعه پایدار اقتصادی کشور باید از اتکا به درآمدهای نفتی کاسته شود و در این راستا فعالان اقتصادی درخواست داشتند که از صادرات غیرنفتی حمایت شود و در بررسی لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده که در کمیسیون اقتصادی مطرح شده است به مسائل صنوف مختلف رسیدگی شود.

جعفرزاده ایمن آبادی گفت: یکی از دغدغه های فعالان اقتصادی در استان گیلان که در این جلسه مطرح شد، این بود که گاهاً تصمیم گیری ها در ادارات مالیاتی استان ها سلیقه ای است، بنابراین باید سازمان مالیاتی کشور رویه شفافی را در تمامی استان ها در زمینه محاسبه مالیات حاکم کند.

وی ادامه داد: مقرر شده است تا دغدغه های اتاق های بازرگانی، تعاون و اصناف در جریان بررسی لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده در کمیسیون اقتصادی و در صحن مجلس لحاظ شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم شورای اسلامی تصریح کرد: استان گیلان از ظرفیت های بالایی برای توسعه صادرات برخوردار است، اما گاهاً بسترهای مناسب برای انجام این مهم برای فعالان بخش خصوصی فراهم نشده است، بنابراین باید شرایط به نحوی آماده شود که صادرکنندگان و فعالان اقتصادی استان گیلان بتوانند کارهای اقتصادی را با سهولت انجام دهند.

جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به ظرفیت های مناسب در استان گیلان برای صادرات به روسیه گفت: یکی از راه های توسعه اقتصاد کشور کاهش اتکا به درآمدهای نفتی است و در این راستا باید سیاست های اقتصاد مقاومتی که تنها راه نجات اقتصاد کشور است، همواره مدنظر قرار بگیرد.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس یادآور شد: واگذاری فعالیت ها به بخش خصوصی یکی دیگر از کارهایی است که باید در اقتصاد ایران مدنظر باشد و تلاش شود که بخش دولتی کشور چابک شود.

گفتنی است اسماعیل جلیلی معاون پارلمانی وزیر اقتصاد در این جلسه گفت: اینکه قوانین در اجرا با مشکلاتی روبرو هستند نکته قابل تأملی است و باید مورد رسیدگی قرار بگیرد.

وی افزود: در حوزه اقتصاد کلان باید تلاش شود تا کارهای اصولی در اقتصاد انجام شود، به طور مثال قیمت ارز در کشور باید واقعی شود و نکته دیگر اینکه کشتی اقتصاد کشور نیاز به تعامل و هم افزایی دارد.

لازم به ذکر است در این نشست پورابراهیمی داورانی با تاکید بر اینکه دغدغه های فعالان بخش خصوصی در کمیسیون اقتصادی در جریان بررسی لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده مدنظر است، گفت: کمیسیون اقتصادی نظرات کارشناسی اتاق های بازرگانی، تعاون و اصناف و تمامی فعالان اقتصادی را درخصوص مسائل قانون مالیات بر ارزش افزوده اخذ کرده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه نظام جامع مالیاتی در کشور اجرایی نشده که این مسائل و مشکلاتی در اقتصاد ایجاد کرده که باید به این مهم رسیدگی کامل شود.

پورابراهیمی افزود: خوشبختانه تعامل خوبی بین وزارت اقتصاد و کمیسیون اقتصادی وجود دارد و تلاش می شود با همکاری و لحاظ امور کارشناسی و تخصصی مسائل اقتصادی کشور حل شود.

گفتنی است در این جلسه معاونین وزیر اقتصاد، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی حضور داشتند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار