هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
اکبری:

ایجاد زمینه تولید زعفران در استان‌های مختلف / برخی کشورها موفق به دریافت پیاز زعفران از ایران شده‌اند

سرویس اقتصادی
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی، گفت: در سال‌های گذشته صرفا در استان خراسان جنوبی و در برخی از استان‌های کشور زعفران کشت می‌شد، اما امروز زمینه کشت این محصول در استان‌های کشور ایجاد شده و تولید آن روبه توسعه است.
سه‌شنبه 26 دی 1396 ساعت 13:02
ایجاد زمینه تولید زعفران در استان‌های مختلف / برخی کشورها موفق به دریافت پیاز زعفران از ایران شده‌اند رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی، گفت: در سال‌های گذشته صرفا در استان خراسان جنوبی و در برخی از استان‌های کشور زعفران کشت می‌شد، اما امروز زمینه کشت این محصول در استان‌های کشور ایجاد شده و تولید آن روبه توسعه است. http://cdn.icana.ir/d/019/201606105631488938.jpg ایجاد,زمینه,تولید,زعفران,در,استان‌های,مختلف,/,برخی,کشورها,موفق,به,دریافت,پیاز,زعفران,از,ایران,شده‌اند Icana

علی اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص وضعیت زعفران کشور و فعالیت‌های بخش خصوصی در این زمینه، اظهار داشت: در همه‌ جای دنیا زعفران ایران را به‌عنوان یک برند مطمئن می‌شناسند، انگیزه خوبی برای تولیدکنندگان به‌وجود آمده تا در این زمینه تلاش کنند و روز‌به‌روز تولید این محصول درحال توسعه است.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی با بیان اینکه در استان‌های مختلف زمینه کشت زعفران ایجاد شده است، گفت: این مسئله در شرایطی است که این محصول در سال‌های گذشته صرفا در استان خراسان جنوبی و در برخی از استان‌های کشور کشت می‌شد، اما امروز زمینه کشت این محصول در استان‌های کشور ایجاد شده و تولید آن روبه توسعه است.

نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم و گرمه در مجلس شورای اسلامی در خصوص اینکه آیا سهم ما از بازارهای جهانی راضی کننده است یا خیر، اظهار داشت: تعداد محدودی از کشورها به دنبال رقابت با ایران بوده‌اند و حتی موفق به دریافت پیاز زعفران از کشور ما نیز شده‌اند، اما افزایش تولید زعفران نگرانی چندانی به‌وجود نمی‌آورد زیرا بازار مصرف آن را نیز افزایش می‌دهد.

وی در پایان ضمن تاکید بر اینکه کشورهای دیگر با تولید زعفران نمی‌توانند به‌جایگاه ویژه ایران دست پیدا کنند، خاطرنشان کرد:  زمینه رشد توسعه تولید زعفران وجود دارد و نباید به جایگاهی که داریم قانع باشیم، قطعا در کشور ما ظرفیت بالقوه تولید چند برابری وجود دارد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000