هدر اصلی
1386/08/01 13:00:00
سرویس سیاسی

حدادعادل: دشمن می خواهد بیداری اسلامی را با تفرقه از کار بیاندازد

رئیس مجلس شورای اسلامی با حضور در کنگره "هم اندیشی بین المللی علما و فرهیختگان جهان اسلام (شیعه و سنی)" ، با مهم خواندن وحدت برای جامعه اسلام و مسلمین گفت: امروز دشمن درصدد است تا موج بیداری اسلامی را که بپا خواسته است با ابزار تفرقه از کار بیاندازد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، غلامعلی حدادعادل با اشاره به آیات قرآن کریم در خصوص اهمیت وحدت مسلمین گفت: وضعیت امروز جهان اسلام، وضعیت بسیار خطیری است. از سویی ما شاهد امواج بیداری در میان مسلمانان هستیم، در حالی که قرن بیستم، قرن ناکامی های بزرگ مسلمانان بود و یک قرن طول کشید تا جامعه اسلام صاحب یک نگاه انتقادی به غرب شد.

وی ادامه داد: در 20 سال اخیر و با ظهور انقلاب اسلامی شاهد گسترش موج بیداری اسلامی در جهان بوده ایم و این بیانگر این است که مسلمانان براین باورند که سرنوشت سیاسی و اجتماعی خود را باید خود تعیین نمایند و این فکر منحصر به یک کشور نیست و نسل جوان مسلمانان به این بلوغ رسیده است که نباید در برابر دنیای غرب تسلیم شد و جهان اسلام باید براساس فکر اسلامی اداره شود.

رئیس مجلس با بیان اینکه آثار مبارک این بیداری در سراسر جهان اسلام ظاهر شده گفت: در مقابل این موج بیداری تلاش دشمنان نیز برای مقابله با آن بالا گرفته و تلاش های تفرقه آمیز دشمنان زیاد گردیده است.

وی همچنین افزود: یکی از انگیزه های دنیای غرب خصوصا آمریکا برای مقابله با وحدت اسلامی و تسلط بر جهان اسلام و ثروت های اسلام خصوصا نفت خاورمیانه و به دست گرفتن بازارهای جهان اسلام است.

حدادعادل نسبت نفت با تمدن صنعت غرب را نسبت خون با بدن انسان خواند و گفت: مساله انرژی، مساله اول صنعت و اقتصاد است و دنیای غرب درصدد است با تسلط بر مناطق نفت خیز اختیار نفت و انرژی را در دست گیرد و همچنین اهرمی برای کنترل جهان و حتی مقابله و اعمال قدرت با اروپا داشته باشد.

وی تصریح کرد: با توجه به این مساله می توان رمز لشگرکشی آمریکا به خاورمیانه و حمایت از رژیمی که وجود آن مایع ننگ بشریت است را درک کرد.

حدادعادل تاکید کرد: وقتی چنین خطراتی جهان اسلام را تهدید می کند، تنها وحدت می تواند ضامن پیروزی مسلمانان باشد.

وی با اشاره به نقش جمهوری اسلامی ایران در برقراری وحدت میان شیعه و سنی از دیرباز گفت: مهمترین زمینه تفرقه در جهان اسلام، اختلاف میان شیعه و سنی است، حال آنکه در هر کشور اسلامی ما شاهدیم علما و روشنفکران همگی به وحدت عمل کرده اند. همانطور که مقام معظم رهبری نیز همواره مسلمانان را به وحدت فرا می خوانند.

وی با بیان تلاش دنیای غرب در برقراری وحدت در میان جوامع خود و تلاش برای بروز تفرقه میان مسلمانان گفت: اروپایی که صحنه جنگ و نزاغ در دهه های اخیر بود، در حال حرکت به سوی جامعه واحد است و آمریکایی که به اسم مبارزه با سلاح های کشتار جمعی به عراق آمده در کنگره خود تفکیک و تجزیه این کشور را تصویب می کند و آیا این کافی نیست برای اینکه از توطئه های تفرقه افکنی آنها آگاه شویم؟

وی اختلافات میان شیعه و سنی را بسیار اندک خواند و گفت: ما می توانیم تنوع در جهان اسلام را حفظ کنیم و از آن برای وحدت منسجم استفاده نماییم.

رئیس مجلس غصب حقوق مشترک مسلمانان را دردی مشترک برای جهان اسلام خواند و گفت: همین عامل به تنهایی کافیست تا مسلمانان را با هم متحد کند.

وی در پایان اظهار داشت: امروز حیثیت عالم اسلام در خطر است و باید همه دست در دست هم دهند و برای وحدت و دفاع از جهان اسلام تلاش کنند.

در پایان این مراسم از پیشگامان وحدت جهان اسلام با حضور رئیس مجلس قدردانی به عمل آمد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet