خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1388/05/18 10:16:00
سرویس صحن
با مصوبه امروز مجلس

60 هزار معلم حق التدریس استخدام می‌شوند

**با تصویب مجلس شورای اسلامی، دولت موظف است حداکثر ظرف ۵ سال نیروهای حق التدریس، نهضت سواد آموزی و مربیان پیش دبستانی را تا سقف شصت هزار نفر با رعایت قانون مدیریت خدمات کشوری و شرایط عمومی استخدامی کشور به استخدام آموزش و پرورش درآورد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان مجلس در ادامه جلسه علنی روز یکشنبه به بررسی جزییات طرح تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش پرداختند.

با تصویب ماده 1 این طرح مقرر شد، در اجرای جزء 2 بند (و) ماده 145 قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و بند (ج) ماده 24 قانون مدیریت خدمات کشوری، دولت موظف است از تاریخ تصویب این قانون حداکثر ظرف پنج سال نیروهای حق التدریس، نهضت سوادآموزی و مربیان پیش دبستانی را تا سقف شصت هزار نفر به شرح مندرج در این قانون و با رعایت ماده 46 قانون مدیریت خدمات کشوری و شرایط عمومی استخدامی کشور به استخدام آموزش و پرورش درآورد.

همچنین با تصویب مجلس، معلمین حق التدریس وزارت آموزش و پرورش دارای مدرک کارشناسی و بالاتر با چهار سال سابقه حق التدریس مستمر و شاغل بودن تا پایان سال تحصیلی 88-87 و داشتن میانگین حقوق دوازده ساعت تدریس در هفته در چهار سال گذشته، به استخدام رسمی درمی‌آیند.

براساس ماده 3 طرح مزبور معلمین حق التدریس وزارت آموزش و پرورش دارای مدرک کاردانی با پنج سال سابقه حق التدریس مستمر و شاغل بودن تا پایان سال تحصیلی 88-87 و داشتن میانگین حداقل دوازده ساعت تدریس در هفته در پنج سال گذشته به صورت پیمانی استخدام می‌شوند. همچنین معلمین حق التدریسی دارای مدرک دیپلم (با اولویت معلمین کوچ رو) با هفت سال سابقه حق التدریسی مستمر و شاغل بودن تا پایان سال تحصیلی 88-87 و داشتن میانگین حداقل بیست و چهار ساعت تدریس در هفته در هفت سال گذشته به صورت پیمانی استخدام می‌شوند.

همینطور با تصمیم نمایندگان مجلس، معلمین حق التدریسی دارای مدرک کاردانی و دیپلم پس از استخدام پیمانی مطابق این قانون در صورت اخذ مدرک کارشناسی به استخدام رسمی درمی‌آیند و معلمین حق التدریسی که در زمان تصویب این قانون دانشجوی کارشناسی بوده و تعداد واحدهای گذرانده آنها تا پایان سال تحصیلی 88-87 برابر تعداد واحدهای مدرک کاردانی باشد با رعایت ماده 3 به استخدام پیمانی درمی‌آیند.

همچنین مقرر شد، معلمین حق التدریس دارای مدرک کاردانی آموزش ابتدایی و رشته‌های خاص کاردانش و فنی و حرفه‌ای به تشخیص آموزش و پرورش در صورت داشتن شرایط ماده 3 به استخدام رسمی درمی‌آیند.

طبق ماده 4 این طرح، مشمولین تبصره 3 قانون لغو مواد 6 و (6 مکرر الحاقی) به اساسنامه نهضت سوادآموزی جمهوری اسلامی ایران و تعیین ضوابط بکارگیری آموزشیاران نهضت سوادآموزی مصوب 8/8/80 که در زمان تصویب این قانون در نهضت سوادآموزی شاغل بوده و دارای مدرک کارشناسی و بالاتر هستند به صورت رسمی و همچنین دارندگان مدرک کاردانی به صورت پیمانی استخدام درمی‌آیند.

با تصویب مجلس کلیه آموزشیاران نهضت سوادآموزی موظف به گذراندن دوره‌های آموزشی بدو خدمت طبق برنامه آموزش و پرورش می‌باشند. همچنین کلیه آموزشیاران نهضت سوادآموزی که براساس مواد 4 و 5 این قانون به استخدام درمی‌آیند تا زمانی که نیاز به خدمات آنان در نهضت سوادآموزی باشد، موظف به خدمت در نهضت سوادآموزی بوده و در صورت عدم نیاز نهضت سوادآموزی و موافقت آموزش و پرورش، با رعایت مفاد این قانون در آموزش و پرورش خدمت می‌کنند.

براساس ماده 6 طرح مزبور نهصد نفر از مربیان پیش دبستانی که بیش از ده سال سابقه همکاری با آموزش و پرورش دارند در صورت شاغل بودند تا پایان سال تحصیلی 88-87 و دارا بودن مدرک کارشناسی و بالاتر به صورت رسمی و دارندگان مدرک کاردانی و دیپلم به صورت پیمانی به استخدام درمی‌آیند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet