خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1388/05/18 10:23:00
سرویس صحن

900 مربی پیش دبستانی به استخدام آموزش و پرورش در می‌آیند

**بر اساس مصوبه امروز مجلس شورای اسلامی مربیان پیش دبستانی به استخدام آموزش و پرورش در می‌آیند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان مجلس در ادامه بررسی طرح تعیین تکلیف معلمین حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی در وزارت آموزش و پرورش، مقرر کردند، نهصد نفر از مربیان پیش‌دبستانی که بیش از ده سال سابقه همکاری با آموزش و پرورش دارند در صورت شاغل بودن تا پایان سال تحصیلی 88-87 و دارا بودن مدرک کارشناسی و بالاتر به صورت رسمی و دارندگان مدرک کاردانی و دیپلم به صورت پیمانی به استخدام در می‌آیند.

همچنین مربیان و کارشناسانی که با کنون پرورش و فکری کودکان و نوجوانان همکاری می‌کنند با داشتن حداقل 5 سال سابقه به طور مستمر و تمام وقت (44 ساعت در هفته) و شاغل بودن در زمان تصویب این قانون با داشتن حداقل مدرک لیسانس به استخدام رسمی و با مدرک کاردانی به استخدام پیمانی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در می‌آیند. همچنین مصوب شد، مفاد تبصره‌های 2و1 ماده(3) در مورد مربیان پیش دبستانی دارای مدرک کاردانی و دیپلم و برای مربیان و کارشناسان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دارای مدرک کاردانی اعمل گردد.

با تصویب مجلس، کلیه افرادی که از طریق این قانون به استخدام در می‌آیند صرفاً در مناطق مورد نیاز آموزش و پرورش و یا نهضت سواد آموزی در آن استان مشغول به کار خواهند شد و نقل و انتقال این افراد پس از 5 سال اشتغال از زمان استخدام رسمی و در صورت موافقت مبداء و نیاز مقصد امکان پذیر خواهد بود.

همچنین با رای نمایندگان، از تاریخ تصویب این قانون به کارگیری هرگونه نیروی حق‌التدریس در وزارت آموزش و پرورش ممنوع است.

براین اساس، از تاریخ تصویب این قانون، معلمین مورد نیاز آموزش و پرورش از طریق مراکز و دانشگاه‌های تربیت معلم، دانشگاه شهید رجایی و مجتمع آموزش عالی پیامبراعظم(ص) ضمن رعایت ماده (1) این قانون به استخدام پیمانی در می‌آیند.

فارغ التحصیلان سایر دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور نیز از طریق آزمون ورودی و گذاراندن دوره‌های لازم حسب نیاز وزارت آموزش و پرورش می‌توانند استخدام شوند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet