هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حسینی:

تغییر در روند افزایش حقوق کارکنان دولت در سال 97 مغایر با قوانین است

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که تغییر روند افزایش حقوق کارکنان دولت در سال آینده مغایر با قوانین است.
سه‌شنبه 3 بهمن 1396 ساعت 09:11
تغییر در روند افزایش حقوق کارکنان دولت در سال 97 مغایر با قوانین است عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که تغییر روند افزایش حقوق کارکنان دولت در سال آینده مغایر با قوانین است. http://cdn.icana.ir/d/019/201712100194981126.jpg تغییر,در,روند,افزایش,حقوق,کارکنان,دولت,در,سال,97,مغایر,با,قوانین,است Icana

محمد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه سال 97 برای افزایش حقوق کارکنان دولت در سال آینده، اظهار داشت: طبق قانون برنامه ششم توسعه و قانون مدیریت خدمات کشوری، دولت مکلف است به میزان تورم نسبت به افزایش حقوق کارکنان در سال آتی اقدام کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بنابراین مصوبه پلکانی کمیسیون تلفیق برای افزایش حقوق کارکنان با دریافتی زیر 5 میلیون تومان مغایر دو قانون مذکور است.

نماینده مردم تفرش در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به دلایل طرح پیشنهاد و تصویب آن در کمیسیون تلفیق بودجه، توضیح داد: بنده عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 97 نیستم اما از آنجایی که در روز تصویب این بند در نشست کمیسیون حضور داشتم به خوبی می دانم که پیشنهاد با این نگاه ارائه شد که دولت اعتیاری برای افزایش حقوق همه کارکنان تا 10 درصد را که 5 درصد مستقیم و 5 درصد به صورت افزایش بهره وری است را پیش بینی کرده است.

وی گفت: از سوی دیگر بیان شد که افزایش 10 درصدی حقوق کارکنانی که رقمی بیشتر از 5 میلیون می گیرند رقم بزرگتری به نسبت افزایش 10 درصدی حقوق های زیر 5 میلیون تومان می شود، به این جهت پیشنهاد داده شد که افرادی که حقوق آنها با حکم کارگزینی بالاتر از 5 میلیون تومان است، در سال 97 افزایش پیدا نکند.

حسینی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، در توضیح پیشنهاد ارائه شده در کمیسیون تلفیق گفت: در نشست پیشنهادی برای افزایش پلکانی حقوق های زیر 5 میلیون بین 10 تا 20 درصد ارائه شد اما در نهایت اعضای کمیسیون با افزایش 10 تا 18 درصد موافقت کرده اند.

این نماینده مجلس با اشاره به تفاوت گزارش نهایی کمیسیون تلفیق بودجه با مصوبه مذکور، بیان داشت: احتمال دارد که این اشتباه  در ویرایش گزارش صورت گرفته است یا نمایندگان تجدید نظر کرده باشند، با این حال برای مشخص شدن علت این اختلاف باید مشروح مذاکرات کمیسیون تلفیق که به امضای هیات رئیسه کمیسیون رسیده است مراجعه کنیم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: اگر مغایرت به دلیل اشتباه ویرایشی باشد در صحن علنی همان پیشنهاد 10 تا 18 درصد باید مورد بررسی قرار گیرد./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000