انتخابات ریاست جمهوری
1388/05/18 14:30:00
سرویس فرهنگی
با تصویب طرح تعیین تکلیف حق التدریسی‌ها

عباسپور:پرونده حق التدریسی‌ها بسته می‌شود

**علی عباسپور رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص وضعیت حق التدریسی‌ها گفت: با تصویب طرح تعیین تکلیف حق التدریسی‌ها و قانونی شدن آن پرونده حق التدریسی‌ها بسته می‌شود.

وی افزود:وزارت آموزش و پرورش باید دقت کند و کسانی را به کار گیرد که دارای شرایط استخدامی باشد یعنی اگر می‌خواهد افرادی را مطابق قانون مدیریت خدمات کشوری استخدام کند دچار مشکل نشود.

عباسپور تصریح کرد: در گذشته شاهد بودیم که افرادی با هر کیفیت و مدرکی حتی دیپلم به کار گرفته می‌شدند لذا در زمان استخدام اینگونه افراد با مشکلاتی مواجه خواهند شد.

وی ادامه داد:در حال حاضر هر کسی بخواهد در آموزش و پرورش حق التدریسی جذب کند اولا این امر ممنوع است از گذشته نیز کسانی که واجد شرایط بوده استخدام شده اند و آن هم در شرایط خاص به کار گرفته می شوند.

عباسپور خاطرنشان کرد: امیدواریم همیشه بحث استخدام و تصویب قانون برای جذب معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی بسته شود.

وی گفت: قوانینی از جمله طرح تعیین تکلیف حق التدریسی‌ها از سال 83 به مجلس می‌آید نشانه‌ای از سوء مدیریت در آموزش می‌دانیم که این مشکلات را ایجاد می‌کند. وزارت آموزش و پرورش باید مدیریت صحیح داشته باشد به نحوی که ما هر 4 سال یکبار با این مشکلات روبرو نشویم.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet