هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
/موافقان کلیات بودجه ۹۷/

تابش: نصف بودجه عمومی از قبل تعیین تکلیف شده است/ کاهش نرخ تورم با ممنوعیت دریافت سپرده های دستگاه های عمومی

سرویس صحن
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد دولت در شرایطی در بودجه نوآوری داشته است که نصف بودجه عمومی از قبل تعیین شده است.
یکشنبه 8 بهمن 1396 ساعت 15:41
تابش: نصف بودجه عمومی از قبل تعیین تکلیف شده است/ کاهش نرخ تورم با ممنوعیت دریافت سپرده های دستگاه های عمومی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد دولت در شرایطی در بودجه نوآوری داشته است که نصف بودجه عمومی از قبل تعیین شده است. http://cdn.icana.ir/d/019/201705109319344333.jpg تابش:,نصف,بودجه,عمومی,از,قبل,تعیین,تکلیف,شده,است/,کاهش,نرخ,تورم,با,ممنوعیت,دریافت,سپرده,های,دستگاه,های,عمومی Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، محمدرضا تابش در نشست علنی امروز (یکشنبه، 8 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در موافقت با کلیات لایحه بودجه سال 97 گفت: مردم ولی نعمت های ما باید از مواهب پیشرفت و توسعه کشور برخوردار شوند، فقر، تبعیض و بی عدالتی از چهره کشور زدوده شود،  بودجه یکی از گذرگاه هایی است که می تواند بخشی از این مهم را جامع عمل بپوشاند.

همه نهادهای حکومتی باید به دولت کمک کنند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به عنوان موافق کلیات بودجه سخن می گویم، بدیهی است که این موافقت به معنای نادیده گرفتن نقاط ضعف در اجزای آن نیست، بلکه به این معنا است که نسبت به موقعیتی که جامعه، کشور، نظام و دولت در آن قرار دارد و به نسبت ضرورت ها و الزام هایی که در پاسخگویی مهمترین نیازها و اولویت ها باید اعمال شود، جهت پیگیری آن و کلیات بودجه قابل دفاع است.

نماینده مردم اردکان در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: واقعیت این است که از یک طرف جامع با انتظارات روز افزونی رو به رو است و از طرف دیگر منابع دولت هم از نظر اعتبارات و هم از نظر برخوردها و حدود اختیارات رسمی و عملی متناسب با این انتظارات نیست.

وی بیان داشت: بنابراین همه نهادهای حکومتی باید به دولت کمک کنند تا بتواند حداکثر ظرفیت خویش را جهت مقابله با کمبودها و حل مسائل اساسی کشور از جمله اشتغال، رونق اقتصادی تا پرداختن به چالش ها و ابر چالش هایی مثل بی آبی، محیط زیست و مقابله با آسیب های اجتماعی و کاهش سرمایه اجتماعی به کار گیرد.

 عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: ضمن تشکر از دولت که در تدوین لایحه بودجه نو آوری هایی داشت ولی همین جا این گلایه را مطرح می کنم که می شد تعامل و همکاری بهتر و بیشتری با قاطبه نمایندگان، کمیسیونهای تخصصی و فراکسیونهای مجلس در تدوین لایحه بودجه صورت می گرفت.

تابش تاکید کرد: در موافقت با کلیات لایحه بودجه که در مصوبات کمیسیون تلفیق متجلی است، باید مقتضیات زمان تقدیم لایحه، مطالبات و خواسته های مطرح شده توسط مردم، محتوای گزارش کمیسیون تلفیق مدنظر قرار گرفته شود.

وی گفت: منابع واقعی بودجه سال آینده در بهترین وضعیت همین عددی است که امسال داشتیم، در حالی که دولت متعهد است برای اجرای قانون برنامه ششم توسعه و تحقق خواسته ها و مطالبات مردم کمر همت ببندد، با این منابع محدود باید نوآوری های در تدوین لایحه بودجه صورت می گرفت تا هم افزایی بیشتری ایجاد کند، مشکل کمبود منابع  مرتفع شود و اهداف مهم و مطالبات مردم محقق شود.

این نماینده مجلس بیان داشت: رقم منابع عمومی در بودجه دولت 348 هزار میلیارد تومان است، به جز صندوق توسعه ملی، این منابع باید صرف اشتغال، فقرزدایی، آموزش و پرورش، دانشگاه ها، بنیاد شهید، عمران کشور و امثال آن شود.

نصف بودجه عمومی از قبل تعیین تکلیف شده است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در یکی از صحبت های اخیر ریاست جمهوری گفتند، تقریبا 200 هزار میلیارد تومان بودجه را به الجبار باید تخصیص داد، من بررسی کردم به این عدد رسیدم، یارانه نقدی 48 هزار میلیارد تومان، کمک به صندوق های بازنشستگی 67 هزار میلیارد تومان، 5 درصد تقویت بنیه دفاعی 21 هزار میلیارد تومان، 2.5 درصد سهم قوه قضاییه 13 هزار میلیارد تومان،0.7 درصد سهم صدا و سیما 3 هزار میلیارد تومان، بازپرداخت اصل و سود اوراق مالی اسلامی 32 هزار میلیارد تومان و خرید تضمینی گندم 11 هزار میلیارد تومان اعتبار لازم دارد.

تابش ادامه داد: جمع این ارقام که دولت باید به الجبار آن را پرداخت کند 195 هزار میلیارد تومان، 56 هزار میلیارد تومان بودجه اختصاصی وجود دارد که محل بحث است.

نماینده مردم اردکان در مجلس دهم شورای اسلامی بیان داشت: پس از نصف بودجه عمومی از قبل تعیین تکلیف شده است، اگر با این روند بخواهیم پیش برویم و کشور را اداره کنیم و در ساختارها و نظام بودجه ریزی تحول اساسی رخ ندهد، بستن بودجه تا چند سال آینده غیر ممکن خواهد شد.

دولت با تنگناها مالی نوآوری در بودجه داشته است

تابش تاکید کرد: با این تنگناها دولت در لایحه بودجه نو آوری های داشت که اکثر دوستان به آن اشاره کردند، برای اتمام پروژه های عمرانی که 12 تا 15 سال طول می کشید، در تبصره 19 ساز و کار مشارکت عمومی و خصوصی در نظر گرفته شد و با توجه به نگرانی به حق خانواده ها اشتغال بالای یک میلیون نفر مدنظر قرار گرفت. برنامه ویژه برای کاهش جلوه خشن فقر در جامعه مدنظر قرار گرفت ، برای توسعه بهداشت و سلامت بودجه های مناسبی در نظر گرفته شد.

وی گفت: در تبصره 20 به بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد  با هدف افزایش بهره وری، انضباط بودجه ای، کاهش هزینه ها و تفیض اختیار توجه ویژه ای شد، در گزارش تلفیق برای اکثریت حدود 65 درصد عائله دولت که درآمد زیر 2.5 میلیون تومان دارند افزایش حقوق 10 تا 18 درصدی در نظر گرفته شد.

معافیت مالیاتی سال 97 به عدالت نزدیک است

این نماینده مجلس ادامه داد:  از سوی دیگر سطح معافیت مالیاتی 2میلیون 300 هزار تومان تعیین شد که به عدالت نزدیک است و فاصله ها را کم می کند البته باید برای نخبگان و دانشگاهی و قضات تمهیدی بیاندیشیم که قدرت خرید آنها حفظ شود در صحن علنی به این مهم خواهیم پرداخت

تابش بیان داشت: مجوز تهاتر بدهی بخش خصوصی به دستگاه های اجرایی با طلب آنها از دولت تصویب شده است که گشایشی در کارها به وجود خواهد آورد، ممنوعیت دریافت سود سپرده های دستگاه های عمومی اثر مثبتی بر کاهش نرخ تورم دارد و به ایجاد شفافیت و انضباط مالی می انجامد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: برای حل مسائل آنی و آتی کشور ما هیچ راهی جز اجماع بر سر اولویت ها، تفاهم و همکاری دولت و مجلس و کم کردن فاصله بین جامعه وحاکمیت نداریم و دردهای کهنه ملت هرگز جدا درمان نمی شود./

پایان پیام  

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر