هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
فلاحت‌پیشه مطرح کرد:

اهداف نومنطقه‌گرایی روسیه دلیل مخالفت با تشکیل ائتلاف علیه آمریکا

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دلیل مخالفت روسیه با تشکیل ائتلافی علیه آمریکا را اهداف نومنطقه‌گرایانه آن دانست که با رویکرد تعامل پیش می‌برد.
دوشنبه 9 بهمن 1396 ساعت 15:50
اهداف نومنطقه‌گرایی روسیه دلیل مخالفت با تشکیل ائتلاف علیه آمریکا عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دلیل مخالفت روسیه با تشکیل ائتلافی علیه آمریکا را اهداف نومنطقه‌گرایانه آن دانست که با رویکرد تعامل پیش می‌برد. http://cdn.icana.ir/d/019/201606101956336658.jpg اهداف,نومنطقه‌گرایی,روسیه,دلیل,مخالفت,با,تشکیل,ائتلاف,علیه,آمریکا Icana

 حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص مخالفت روسیه با تشکیل ائتلاف ایران، عراق و پاکستان علیه آمریکا، گفت: تحولات دنیا را نباید نادید گرفت، دنیا به سمت تحولات نو منطقه‌گرایی و جهان‌گرایی است. از این رو کشورهای اروپایی وآمریکا خواهان ایجاد تحولات نو جهان‌گرایی هستند.

روسیه به دنبال تحقق تحولات نو منطقه‌گرایی با رویکرد تعامل

نماینده مردم اسلام‌آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: کشورهایی که به دنبال جهانی شدن بوده نیز خواهان تحولات نو منطقه‌گرایی هستند که با منطقه‌گرایی گذشته تفاوت دارد. در گذشته منطقه‌گرایی رویکردی تهاجمی، جغرافیایی و موضوعی (سیاسی و نظامی) داشت.

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی تحولات نو منطقه‌گرایی با رویکرد تعامل است، افزود: از این رو این کشورهای دچار چالش با دنیا را در میان خود راه نمی‌دهند. روسیه هم رویکرد تعامل با دنیا را برای تحقق تحولات نو منطقه‌گرایی در پیش گرفته بنابراین به دنبال افزایش تعامل با کشورهایی است که قدرت چانه زنی آنها را افزایش دهد.

ایران باید در قالب تحولات نو منطقه‌گرایی گام بردارد/ تنش‌زدایی نخستین گام

فلاحت پیشه با بیان اینکه روسیه از تبدیل سامانه‌های سیاسی به چالشی در جریان روابط خود با دنیا پرهیز می‌کند،  گفت: ایران با امضای برجام امکان پیوستن به سازمان همکاری شانگهای و آ.سه.آن فراهم شد اما با چالشی شدن این سند توافقی برای پیوستن به گروه بریکس و دیگران یا ایجاد اتحادهای منطقه‌ای دچار مشکل شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: در این شرایط جمهوری اسلامی باید رویکردهای همسو و مشارکت جویانه خود را در قالب نو منطقه‍‌گرایی و برای رسیدن به زبان و فهم مشترک تعریف کند، بنابراین باید مقدمه آن که تنش زدایی است را در دستور کار قرار دهد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000