هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حسینی در نطق میان دستور:

صداوسیما راه را برای شنیدن صدای واقعی ملت و نخبگان باز کند/لزوم جایگزینی ارز مبادله‌ای با یارانه ریالی

سرویس صحن
عضو کمیسیون اقتصادی، گفت: باید تدبیری شود تا کالاهایی که با ارز مبادله ای وارد می شود با ارز آزاد و یا منشا خارجی وارد شود و دولت یارانه ریالی را جایگزین ارز مبادله ای کند.
سه‌شنبه 10 بهمن 1396 ساعت 12:47
صداوسیما راه را برای شنیدن صدای واقعی ملت و نخبگان باز کند/لزوم جایگزینی ارز مبادله‌ای با یارانه ریالی عضو کمیسیون اقتصادی، گفت: باید تدبیری شود تا کالاهایی که با ارز مبادله ای وارد می شود با ارز آزاد و یا منشا خارجی وارد شود و دولت یارانه ریالی را جایگزین ارز مبادله ای کند. http://cdn.icana.ir/d/019/201801106610770461.jpg صداوسیما,راه,را,برای,شنیدن,صدای,واقعی,ملت,و,نخبگان,باز,کند/لزوم,جایگزینی,ارز,مبادله‌ای,با یارانه,ریالی Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیده فاطمه حسینی در نشست علنی امروز (سه شنبه، 10 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: کشور در هفته های گذشته با اعتراضات و ناآرامی ها مواجه شد که در برخی موارد هنوز بحث بر سر منشأ و ابعاد آن مطرح است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: ناآرامی های اخیر می تواند پیش لرزه یک واکنش اقتصادی، اجتماعی و سیاسی بحران زا در کشور باشد از این رو همه ارکان نظام باید آسیب شناسی و به فکر پیشگیری از چنین اتفاقاتی باشند.

 

دولت و قوه قضائیه گزارشی دقیق از رخدادهای اخیر ارائه کنند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: خوشبختانه امروز همه جریان های سیاسی به حق اعتراض شهروندان براساس قانون تاکید کردند این مهم است که همه متوجه شوند ناراضیانی که حق اعتراض مسالمت آمیز و قانونی دارند شهروند محترم هستند، جا دارد مسئولین در دولت و قوه قضائیه در خصوص رخدادهای اخیر به طور دقیق به افکار عمومی گزارش دهند تا همه ابعاد آن روشن شود.

وی افزود: برای پیشگیری از بروز ناآرامی های مشابه زیربنایی ترین کار به رسمیت شناختن و تسهیل مسیر قانونی اعتراض از طریق تقویت نهادهای نمایندگی گروه‌‌های اجتماعی و روند درخواست صدور مجوز برای تجمعات مسالمت آمیز است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: زمان فعلی، زمان گفت وگوی ملی است در حالی که یک سال پیش گفت‌وگوی ملی را در مجلس آغاز کردیم باید همه با هر تفکر سیاسی که داریم به این ضرورت جامعه عمل بپوشانیم، از نفرت و سوءظن ها همه زیان می بینند و جامعه و کشور در معرض خشونت، افراطی گری، اتلاف منابع طبیعی و انسانی قرار گرفته و همچنین با تخریب اعتماد، امید و سرمایه اجتماعی روبه رو می شود.

 

صداوسیما راه را برای شنیدن صدای واقعی ملت و نخبگان باز کند

حسینی تصریح کرد: از صدا و سیما می خواهم در عوض اعمال سیاست های جنایی، القای یاس و تخریب دولت راه را بر شنیدن واقعی صدای ملت، نخبگان و انجام گفت وگوی ملی باز کند. در جامعه ای که تجربه موفق گفت وگوی چهره های نظام با منتقدان و حتی مخالفان اعتقادی خود در تلویزیون و رادیو را دارد شایسته نیست مرجعیت آن از صدا و سیمای رسمی خارج شود، در این راستا همه ما نقش داریم.

وی ادامه داد: افراطی گری در نقدها که نقد سازنده را به اتهام پراکنی، فتنه انگیز بدل می کند و موجبات سلب اعتماد عمومی نه تنها از دولت بلکه از نظام می شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: آقای روحانی چالش های پیش روی کشور پوشیده نیست از شما می خواهم با مردم شفاف تر صحبت کنید و از سربسته سخن گفتن بپرهیزید و از خواستم ها و نشد سخن نگویید. کمتر از 8 ماه پیش ملت ایران با حضور در انتخابات ریاست جمهوری به مشارکت در تعیین سرنوشت کشور خود مبادرت ورزیدند، پیش از این عبور از سال ها تحریم، 8 سال دفاع مقدس و انقلاب اسلامی را رقم زدند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رئیس جمهور با مسئولین و مجامع نمایندگان استانی جلسات هفتگی را به منظور حل مشکلات مردم برگزار کنند و پای سخن احزاب و گروه های سیاسی نیز بیشتر بنشیند و از آنان به منظور حل چالش های جامعه دعوت به همفکری و چاره اندیشی کند، تعامل بیشتر با نمایندگان ملت و نخبگان را در دستورکار خود قرار دهیم.

 

سیاست خارجه را باید از انفعال خارج کرد

حسینی اضافه کرد: سیاست خارجه را باید از انفعال خارج کرد، ایران اسلامی باید در عرصه های بین المللی بیشتر از گذشته ظاهر شود، بهره برداری از فرصت های پسابرجام با توجه به محدودیت منابع داخلی از طریق دیپلماسی اقتصادی یک الزام گریزناپذیر است.

وی ادامه داد: ارز از منابع کمیاب تحت فشار خارجی است که این روزها افزایش بی سابقه قیمت آن پیامدهای زیادی دارد و مردم را نگران کرده، مردم افزایش قیمت ارز را افزایش قیمت کالاها و بسیاری از اقلام تلقی می کنند زیرا شاخصی است که در بسیاری از کالاهای روزمره مردم اثرگذار است.

 

دولت و بانک مرکزی باید افزایش ارز را پیش بینی می کردند

این نماینده مردم در مجلس عنوان کرد: ارز در شرایط حاضر یکی از ابزارهای فشار خارجی تلقی می شود به صورتی که امکان جابه جایی آن با مشکل روبه رو است پس باید منابع و مصارف آن مدیریت شود، دولت و بانک مرکزی باید در قالب اقتصاد مقاومتی این روزها را پیش بینی می کردند، پیشنهاد می کنم منابع حاصل از صادرات غیرنفتی را برای واردات کالاهای سرمایه ای صرف و مدیریت شود.

 

لزوم جایگزینی ارز مبادله‌ای با یارانه ریالی

حسینی ادامه داد: باید تدبیری شود تا کالاهایی که با ارز مبادله ای وارد می شود با ارز آزاد و یا منشا خارجی وارد شود و دولت یارانه ریالی را جایگزین ارز مبادله ای کند، باید دید چرا افراد سرمایه خود را به ارز تبدیل می کنند و برای این دغدغه های مردم راهکاری پیش بینی کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: بافت فرسوده مسکونی، مدارس و بیمارستان های استان تهران خطرات عمده ای را پیش رو دارد، همچنین ترافیک و آلودگی هوای تهران باید مورد توجه مسئولین قرار بگیرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر