سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ابطحی انتقاد کرد:

درآمدهای صرفاٌ کاغذی آموزش و پرورش/ ردیف‌های مصوب قابل وصول نیستند

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون آموزش مجلس اختصاص یک درصد از بودجه موسسات سودده و بانک‌ها به آموزش و پرورش را "درآمدهای صرفا کاغذی" خواند و گفت: پیشنهاداتی از این دست هیچگاه وصول نخواهند شد.
شنبه 14 بهمن 1396 ساعت 18:33
درآمدهای صرفاٌ کاغذی آموزش و پرورش/ ردیف‌های مصوب قابل وصول نیستند عضو کمیسیون آموزش مجلس اختصاص یک درصد از بودجه موسسات سودده و بانک‌ها به آموزش و پرورش را "درآمدهای صرفا کاغذی" خواند و گفت: پیشنهاداتی از این دست هیچگاه وصول نخواهند شد. http://cdn.icana.ir/d/019/201801101401402848.jpg درآمدهای,صرفاٌ,کاغذی,آموزش,و,پرورش/,ردیف‌های,مصوب,قابل,وصول,نیستند Icana

سیدمحمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت بخش قابل‌ملاحظه‌ای از بودجه‌های تصویب شده برای وزارتخانه آموزش و پرورش را "درآمدهای صرفا کاغذی" خواند و گفت: شفافیت و جامعیت بودجه اهمیت فراوانی دارد چراکه درآمدهای پیش‌بینی در لایحه بودجه باید قابل وصول و نهایتا 10 درصد با آنچه تصویب شده تفاوت داشته باشد نه آنکه آموزش و پرورش نتواند حتی درصد کمی از این درآمدها را وصول کند.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگرچه پیشنهاد اختصاص یک درصد از بودجه موسسات سودده، بانک‌ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت به آموزش و پرورش با موافقت نمایندگان روبرو شد اما تعداد و حتی اسامی این شرکت‌ها نیز مشخص نیست و برخی از آن‌ها نه تنها سودده نیستند بلکه به مرحله ضرردهی نیز رسیده‌اند.

وی با بیان اینکه برای دستیابی به این سودها باید ابتدا دستگاه‌های سودده را احصاء کرده و سپس طبق نظارتی سازمان‌دهی شده به دنبال دریافت سهم آموزش و پرورش بود، اظهارکرد: در غیر این صورت این وزارتخانه در سال آتی نیز با مشکلات شدید بودجه‌ای رو مواجه می‌شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس توضیح داد: مجلس و دولت باید بودجه‌های تصویب شده را شفاف‌سازی کنند چراکه تجربه سال‌های قبل ثابت کرده، پیشنهاداتی همچون اختصاص یک درصد از بودجه موسسات سودده، بانک‌ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت به آموزش و پرورش هیچگاه وصول نخواهند شد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000