خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1396/11/17 11:13:52
سرویس اجتماعی
بهادری:

تنها 5 درصد از دریاچه ارومیه باقی مانده است/ استفاده از فاینانس 3 میلیارد دلاری برای احیای دریاچه در سال 97

نماینده مردم ارومیه در مجلس وضعیت دریاچه ارومیه را بحرانی خواند و گفت: تنها ۵ درصد از دریاچه باقی مانده است.
تنها 5 درصد از دریاچه ارومیه باقی مانده است/ استفاده از فاینانس 3 میلیارد دلاری برای احیای دریاچه در سال 97 نماینده مردم ارومیه در مجلس وضعیت دریاچه ارومیه را بحرانی خواند و گفت: تنها 5 درصد از دریاچه باقی مانده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201710105811946834.jpg تنها,5,درصد,از,دریاچه,ارومیه,باقی,مانده,است/,استفاده,از,فاینانس,3,میلیارد,دلاری,برای,احیای,دریاچه,در,سال,97 Icana

سید هادی بهادری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از اینکه 95 درصد دریاچه ارومیه خشک شده است، گفت: تنها 5 درصد از دریاچه باقی مانده است.

نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی می توان وضعیت بحرانی دریاچه ارومیه را بهبود بخشید، افزود: بهبود وضعیت دریاچه نیازمند برنامه ریزی منظم و منسجم و تامین اعتبار داخلی و فاینانس خارجی است.

وی با یادآوری موافقت رییس جمهور با استفاده از سه میلیارد دلار فاینانس خارجی برای احیای دریاچه ارومیه، ادامه داد: تمایل سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در پروژه های زیست محیطی زیاد است بنابراین دولت به دنبال استفاده از این ظرفیت قانونی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با یادآوری مصوبه مجلس مبنی بر تعیین 30 میلیارد دلار فاینانس برای سال 97، گفت: می توان از این میزان 2 تا 3 میلیارد دلار برای اجرای طرح های احیای دریاچه ارومیه استفاده کرد.

بهادری ادامه داد: البته اگر بتوان از ظرفیت بخش خصوصی برای احیای دریاچه ارومیه استفاده کرد به مراتب بهتر از فاینانس است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی وضعیت دریاچه ارومیه را بحرانی خواند و مهمترین راهکار احیا را تغییر الگوی کشت دانست و تصریح کرد: در استان آذربایجان غربی با کاهش بارندگی ها نسبت به متوسط دراز مدت روبرو هستیم بنابراین باید تغییرات جدی در حوزه آبریز از جمله تغیر الگوی کشت انجام و از سویی الگو و سبک زندگی به مرور زمان اصلاح و معیشت جایگزین برای مردم ایجاد شود البته تحقق تمامی این اهداف نیازمند سرمایه گذاری مناسب است.

نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی، در رابطه با برخی اظهارات مبنی بر اینکه دریاچه ارومیه با حمایت مالی ژاپن احیا می شود، گفت: در رابطه با مبالغی که در ایران برای احیای دریاچه هزینه شده این مبالغ قابل ملاحظه نیست البته به دلیل علاقمندی به موضوع سرمایه گذاری خارجی بازتاب رسانه ای چنین خبرهایی گسترده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet