هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نیک فر لیالستانی:

40 هزار تخت بیمارستانی در حال ساخت است/ تلاش برای جذب 11 هزار نفر در وزارت بهداشت

سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه 40 هزار تخت بیمارستانی در حال ساخت است، گفت: سال گذشته زمینه جذب حدود 17 هزار نفر برای تکمیل کادر درمانی حوزه سلامت فراهم شد و در سال جاری نیز فرآیند استخدام 11 هزار نفر در حال انجام است.
سه‌شنبه 17 بهمن 1396 ساعت 14:53
40 هزار تخت بیمارستانی در حال ساخت است/ تلاش برای جذب 11 هزار نفر در وزارت بهداشت عضو کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه 40 هزار تخت بیمارستانی در حال ساخت است، گفت: سال گذشته زمینه جذب حدود 17 هزار نفر برای تکمیل کادر درمانی حوزه سلامت فراهم شد و در سال جاری نیز فرآیند استخدام 11 هزار نفر در حال انجام است. http://cdn.icana.ir/d/019/201607108017067038.jpg 40,هزار,تخت,بیمارستانی,در,حال,ساخت,است/,تلاش,برای,جذب,11,هزار,نفر,در,وزارت,بهداشت Icana

ذبیح‌الله نیک‌فر لیالستانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با برخی اظهارات مبنی بر اینکه 15 درصد بیماران برای درمان به تهران ارجاع داده می شوند، گفت: در برخی موارد ارجاع بیماران به پایتخت ضروری است اما برخی ارجاع ها نیز لازم نیست و بیماران می توانند در شهر خود مراحل درمانی را انجام دهند.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر لزوم فراهم کردن زیرساخت های درمانی مناسب در تمامی مناطق برای جلوگیری از ارجاع بیماران به پایتخت، گفت: باید به گونه ای گام برداشت که دیگر هیچ بیماری برای دریافت خدمات به تهران سفر نکند.

وی افزود: بیماران برای سفر به پایتخت باید هزینه گزافی را متحمل شوند و از سویی ممکن است تشدید بیماری و کند شدن روند آنها را به دنبال داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، نبود امکانات درمانی مناسب را علت مراجعه بیماران به کلانشهرها برای درمان دانست و گفت: سیاست وزارت بهداشت باید در جهت فراهم آوردن امکانات لازم و ارائه خدمات در قطب های درمانی و مراکز استان ها باشد تا بخش عمده ای از هزینه های درمانی کاهش یابد البته استانداردهای زندگی و توسعه عمومی در شهرستان‌ها باید به گونه ای فراهم شود که پزشکان به طور داوطلبانه نسبت به خدمات در مناطق محروم ترغیب شوند.

وی اجرای سیستم ارجاع و پرونده الکترونیک را در کاهش مراجعات بیماران از استان ها به تهران موثر دانست و افزود: باید بازرسی های و نظارت لازم و کافی بر این گونه مسائل داشته باشیم تا مشکلاتی برای مردم فراهم نشود.  

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر لزوم رفع مشکلات سد راه پزشک خانواده، تصریح کرد: باید زیرساخت های این طرح فراهم و در سراسر کشور اجرایی شود؛ اعتبارات و بودجه برای اجرای کامل این طرح وجود ندارد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس دهم، با بیان اینکه 40 هزار تخت بیمارستانی در حال ساخت است،گفت: متاسفانه به افزایش نیروی انسانی متناسب با تخت ها توجه نشده است البته سال گذشته زمینه جذب حدود 17 هزار نفر فراهم شد و در سال جاری نیز فرآیند استخدام 11 هزار نفر برای تکمیل کادر درمانی در حال انجام است اما این نیروها کافی نیست.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه جذب نیروی انسانی مستلزم تامین اعتبارات پایدار برای حوزه سلامت است، ادامه داد: متاسفانه در حوزه سلامت به ویژه برای بیمارستان های تازه تاسیس با کمبود نیروی انسانی مواجه هستیم./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر