هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
فرشادان پاسخ داد:

سرنوشت منابع 20هزار میلیارد تومانی اشتغال جوانان درشهرها چه شد؟

سرویس اقتصادی
عضو هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی از عملکرد برخی بانک ها در ارائه وام اشتغال انتقاد کرد.
چهارشنبه 18 بهمن 1396 ساعت 10:21
سرنوشت منابع 20هزار میلیارد تومانی اشتغال جوانان درشهرها چه شد؟ عضو هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی از عملکرد برخی بانک ها در ارائه وام اشتغال انتقاد کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201607101840018070.jpg سرنوشت,منابع,20هزار,میلیارد,تومانی,اشتغال,جوانان,درشهرها,چه,شد؟ Icana

سیدمهدی فرشادان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص وام اشتغالزایی جوانان گفت:دولت و مجلس عزم خود را جزم کرده اند تا تحولی در اشتغالزایی ایجاد شود چرا که با توجه به هرم سنی جمعیتی کشور، یکی از اولویت های اصلی کشور رفع مشکل بیکاری است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط اقتصادی کنونی کشور، ادامه داد:در راستای اشتغالزایی با موافقت مقام معظم رهبری مقرر شد که برداشت ۱/۵ میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی برای بهبود کسب و کار و ایجاد اشتغال در مناطق روستایی، عشایری و شهرهای با جمعیت کم، انجام شود.

نماینده مردم سنندج،دیواندره و کامیاران در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد:مقرر شده بانک ها نیز معادل ۱/۵ میلیارد دلار مذکور، منابع برای اشتغالزایی اختصاص دهند، تا وام های اشتغالزایی با نرخ سود بانکی 6درصد به روستاییان و ساکنان شهرهای کوچک ارائه شوند.

فرشادان در ادامه گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، افزود:یکی از اهداف برای اشتغالزایی روستاییان، جلوگیری از مهاجرت روستانشین ها است تا با رونق چرخه اقتصادی روستا از مهاجرت های غیرضروری جلوگیری شود.

برخی بانک ها به دلایل واهی طرح های اشتغالزایی را رد می کنند

وی ادامه داد:با توجه به محرومیت هرمنطقه از کشور، 20هزار میلیارد تومان  منابع در سال جاری در نظر گرفته شده بود تا در قالب وام بانکی با نرخ سود تا 16درصد با توجه به محرومیت هر منطقه، به متقاضیان اشتغال در شهرها از طریق ثبت نام در سامانه کارا، ارائه شود که در این زمینه اقدامات موثری صورت نگرفته است.  

عضو هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی یادآور شد:برخی بانک ها به دلایل واهی طرح های اشتغالزایی را رد می کنند بنابراین علاوه بر لحاظ منابع مالی، باید با اعمال مدیریت موثر، هماهنگی صورت گیرد تا وام های اشتغاالزایی ارائه شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000