شهادت حضرت فاطمه معصومه (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سعیدی مبارکه در گفت‌وگو با خانه ملت مطرح کرد:

تشریح ساز و کار موثر ارائه وام اشتغال به جوانان شهری و روستایی / اشتغالزایی جوانان به چه بسته حمایتی نیاز دارد؟

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:علاوه بر اشتغالزایی برای جوانان روستایی باید برای اشتغال جوانان شهرها نیز تدابیری اساسی اتخاذ شود.
شنبه 21 بهمن 1396 ساعت 09:33
تشریح ساز و کار موثر ارائه وام اشتغال به جوانان شهری و روستایی / اشتغالزایی جوانان به چه بسته حمایتی نیاز دارد؟ عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:علاوه بر اشتغالزایی برای جوانان روستایی باید برای اشتغال جوانان شهرها نیز تدابیری اساسی اتخاذ شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201711103663131224.jpg تشریح,ساز,و,کار,موثر,ارائه,وام,اشتغال,به,جوانان,شهری,و,روستایی,/,اشتغالزایی,جوانان,به,چه,بسته,حمایتی,نیاز,دارد؟ Icana

زهرا سعیدی مبارکه در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره وام اشتغالزایی جوانان گفت: تسهیلات اشتغال روستایی از محل منابع ۱.۵ میلیارد دلاری صندوق توسعه ملی که قرار است با مشارکت بانک ها پرداخت شود باید متناسب با شرایط روستاییان باشد.

سعیدی تاکید کرد: شرایط جذب، کاربرد و باز پرداخت متناسب با توانمندی روستائیان بر اساس قدرت تولید و قدرت پرداخت توسط تیم های کارشناسی بررسی و این وام با کم ترین چالش، در مدت زمانی معقول در اختیار آنان قرار داده شود و در ادامه از نحوه هزینه کرد و میزان ایجاد اشتغال ارزیابی منطقی بعمل آید.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید توجه داشت در حال حاضر بخشی از بیکاران جامعه، با ارائه وام های اشتغالزایی می توانند کسب و کار کوچکی ایجاد کنند، اما مسئله این است که بسیاری از متقاضیان وام با مشکل معرفی ضامن که مورد قبول بانک باشند، روبرو می شوند.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برای نیل به هدف اشتغالزایی باید مسائل و دغدغه های جوانان درک شود چرا که، اگر بطور مثال وام اشتغالزایی در نظر گرفته شود اما متقاضی اشتغال نتواند از تسهیلات مذکور، استفاده کند عملا تحول خاصی در اشتغالزایی اتفاق نمی افتد، بنابراین باید تا حدامکان از طولانی شدن فرایند پرداخت این وام و همچنین اجرای قواعد بعضا بی خاصیت دست و پا گیر پرهیز کرد تا حد اقل در انتهای سال جاری شاهد تحقق بخشی از فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی یعنی اشتغال در بین جوانان و مردم عزیز روستاها باشیم.

سعیدی مبارکه در ادامه گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد: تسهیلات اشتغال روستایی از محل منابع ۱.۵ میلیارد دلاری صندوق توسعه ملی، اقدام خوبی بوده اما باید برای اشتغال جوانان شهرها نیز تدابیری اتخاذ شود چرا که بخشی عمده ای از بیکاران را جوانان شهری تشکیل می دهند.

وی ادامه داد:باید پذیرفت در یک دهه گذشته، در زمینه ایجاد اشتغال پایدار عملکرد مناسبی وجود نداشته این درحالی است که بخش قابل توجهی از جمعیت کشور را جوانان تشکیل می دهند که بسیاری از آنان تحصیل کرده هستند.

سعیدی مبارکه تصریح کرد: علاوه بر وام اشتغالزایی جوانان، باید قانون رفع موانع تولید و بهبود فضای کسب و کار بصورت صحیح اجرایی شود تا با خروج از رکود اقتصادی، کشور متحول شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: جلوگیری از قاچاق کالا یکی دیگر از راهکارهای اساسی است که به اشتغالزایی منجر می شود. بنابراین اشتغالزایی درگرو هماهنگی تمامی دستگاه ها و بانک ها، تسهیل مقررات اداری، حمایت از بخش خصوصی و رونق اقتصاد کشور است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000