شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ابراهیمی با اشاره به افزایش قیمت مجدد تخم‌مرغ:

عبور تلفات آنفولانزا مرغی از مرز 20 میلیون قطعه / تامین نیاز کشور از طریق واردات تخم‌مرغ اشتباه و ناممکن است

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، گفت: تکیه کردن بر واردات تخم مرغ اشتباه است و کمتر کشوری وجود دارد که توانسته باشد تخم‌مرغ مورد نیاز خود را از کانال واردات تامین کند.
چهارشنبه 18 بهمن 1396 ساعت 12:06
عبور تلفات آنفولانزا مرغی از مرز 20 میلیون قطعه / تامین نیاز کشور از طریق واردات تخم‌مرغ اشتباه و ناممکن است عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، گفت: تکیه کردن بر واردات تخم مرغ اشتباه است و کمتر کشوری وجود دارد که توانسته باشد تخم‌مرغ مورد نیاز خود را از کانال واردات تامین کند. http://cdn.icana.ir/d/019/46527.jpg عبور,تلفات,آنفولانزا,مرغی,از,مرز,20,میلیون,قطعه,/,تامین,نیاز,کشور,از,طریق,واردات,تخم‌مرغ,اشتباه,و,ناممکن,است Icana

علی ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص افزایش مجدد قیمت تخم مرغ در بازار، اظهار داشت: زمانیکه گزارش تلفات 14 هزار قطعه‌ای مرغ بر اثر آنفولانزای فوق حاد پردندگان را داشتیم شوکی بر تولید تخم مرغ وارد شد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی با بیان اینکه متاسفانه روند تلفات براثر شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان در کشور کنترل نشده است، گفت: گزارش‌های دریافتی حاکی از عبور میزان تلفات از 20 میلیون قطعه هستند که باعث کاهش جمعیت مرغ تخم‌گذار شده است.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تخم مرغ محصولی نیست که بتوان آن را به راحتی وارد کرد و نیازمند تمهیدات خاصی است که قطعا افزایش قیمت را در پی دارد، ادامه داد: کمتر کشوری وجود دارد که توانسته باشد تخم‌مرغ مورد نیاز خود را از کانال واردات تامین کند، تکیه کردن بر واردات تخم مرغ اشتباه است و امکان ندارد.

وی با بیان اینکه مصرف تخم مرغ در بازار ایران بسیار خوب است، تصریح کرد: کشورهای مانند ترکیه هر زمان شرایط را مناسب افزایش قیمت ببینند این کار را انجام می‌دهند و بازارهای خود را از دست نمی‌دهند تا نیاز ما را تامین کنند زیرا بازار ایران را به‌عنوان بازار دائمی نمی‌شناسند چون ایران خود یک کشور تولیدکننده تخم‌مرغ بوده که بر اثر شیوع این بیماری دچار مشکل شده است.

نماینده مردم در مجلس دهم شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه جبران تلفات مرغ گوشتی بومی و صنعتی بسیار سخت است، عنوان کرد: باید اقدامات سریع و کارآمدی به‌کار گرفت تا این بیماری مهار شود، در غیر اینصورت بعد از گرانی تخم مرغ با شیوع این بیماری در واحدهای تولیدی مرغ گوشتی شاهد گرانی گوشت مرغ می‌شویم./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000