آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
امیری:

انقلاب اسلامی براساس کرامت و شرافت انسانی شکل گرفت/ دهه فجر یادآور جانفشانی ها و ایثارگری های ملت ایران

سرویس دیگر رسانه‌ها
معاون امور مجلس رییس جمهوری گفت: انقلاب اسلامی رابطه میان مردم و حاکمیت که پیش از آن معیوب و از بالا به پایین بود را بازتعریف کرد و آنرا به بالاترین شآن که همان خدمت رسانی است، تغییر داد.
پنج‌شنبه 19 بهمن 1396 ساعت 21:00
انقلاب اسلامی براساس کرامت و شرافت انسانی شکل گرفت/ دهه فجر یادآور جانفشانی ها و ایثارگری های ملت ایران معاون امور مجلس رییس جمهوری گفت: انقلاب اسلامی رابطه میان مردم و حاکمیت که پیش از آن معیوب و از بالا به پایین بود را بازتعریف کرد و آنرا به بالاترین شآن که همان خدمت رسانی است، تغییر داد. http://cdn.icana.ir/d/019/201708100493280179.jpg انقلاب,اسلامی,براساس,کرامت,و,شرافت,انسانی,شکل,گرفت/,دهه,فجر,یادآور,جانفشانی,ها,و,ایثارگری,های,ملت,ایران Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ حسینعلی امیری روز پنجشنبه در نشست شورای اداری مدیران استان قزوین افزود: یکی از آثار انقلاب اسلامی را باید تعریف درست از رابطه میان مردم و حاکمان بدانیم که قبل از آن از بالا به پایین و دارای فاصله بسیار زیاد میان این دو بود.

معاون امور مجلس رییس جمهوری ادامه داد: انقلاب و بدنبال آن استقرار نظام جمهوری اسلامی این رابطه معیوب را اصلاح کرد.

وی با بیان اینکه در نظام جمهوری اسلامی، آرا و نظر مردم از جایگاه برجسته ای برخوردار است،افزود: رهبری انقلاب با رای نمایندگان مردم در مجلس خبرگان رهبری، رییس جمهوری با رای مستقیم شهروندان و سایر مسئولان نیز با تکیه با رای ملت و متکی بر دموکراسی انتخاب می شوند و در چنین نظامی مدیران و بالاترین شان مسئولان، خدمت رسانی به جامعه است.

دهه فجر یادآور جانفشانی ها و ایثارگری های ملت ایران

وی در ادامه با تبریک سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، گفت: دهه فجر یادآور جانفشانی ها و ایثارگری های ملت متدین و انقلابی ایران است و این ایام را باید بخشی از تاریخ پرفروغ و درخشان ایران بدانیم.

وی اضافه کرد: انقلاب اسلامی ایران در سال 57 با رهبری امام خمینی (ره) و همراهی مردم به وقوع پیوست و ایرانیان بعد از یک دوره طولانی به یکی از آرزوهای دیرینه خود که همانا شکست طاغوت و پیروزی اسلام بر آن بود، دست یافتند.

امیری به تشریح ویژگی های انقلاب اسلامی و تفاوت آن با سایر انقلاب ها پرداخت و افزود: هر کدام از انقلاب های جهان نظیر انقلاب فرانسه و روسیه در شعاع جغرافیایی و طبیعی خود تاثیر گذار بوده اند اما هیچکدام نه ویژگی های انقلاب اسلامی و نه تاثیر آن بر دنیا را داشته اند.

انقلاب اسلامی براساس کرامت و شرافت انسانی شکل گرفت

وی ادامه داد: یکی از ویژگی انقلاب اسلامی این بود که بر مبنای خواسته های دنیا طلبانه و رفاه گرایانه نبود بلکه بر کرامت انسانی،شرافت ، ترقی و تعالی انسان شکل گرفت و این ویژگی انقلاب که برخواسته از آموزه های دینی ماست یکی از فاحش ترین تفاوت های ما با انقلاب های دیگر است.

امیری با بیان اینکه خواسته های مردم ایران پس از انقلاب شکوهمند اسلامی در قانون اساسی متبلور شده است،افزود: آنچه که شعار و خواسته مردم بود و ملت ما در انقلاب 57 آنرا مطرح کردند در قانون اساسی جمهوری اسلامی منعکس شد و میثاق ملی که همان قانون اساسی است همان خواسته و منویات و آمال و آرزوهای مردم ایران به شمار می رود.

معاون امور مجلس رییس جمهوری با تاکید بر خدمت بیشتر مسئولان به مردم، ادامه داد: در این شرایط که جامعه و کشور در مسیر گذار به سمت توسعه پایدار و متوازن و متناسب پیش می رود باید همه مدیران تلاش خود را برای خدمت به نظام و مردم بیشتر کنند.

وی افزود: اگر دراین مجموعه فردی از انجام وظایف خود ناتوان باشد به طور قطع در سایر اعضا نیز تاثیر خواهد گذاشت و ما از پیشرفت امور آنچنان که شایسته است، بی نصیب خواهیم ماند.

معاون امور مجلس رییس جمهوری با اشاره به تلاش دولتمردان برای ریشه کن کردن فقر در جامعه، افزود: دولت مصمم به انجام برنامه هایی است که بارها از سوی مقامات مختلف دولتی تشریح و بیان شده است که یکی از آنها عزم جدی برای ریشه کنی فقر است.

وی همچنین با اشاره به عزم دولت برای مقابله با معضل بیکاری، افزود: دولت برای رفع مشکل بیکاری و بهبود وضع اقتصادی مردم تلاش زیادی کرده و می کند و در همین ارتباط، در لایحه پیشنهادی دولت به مجلس 2 برنامه مهم دولت ایجاد اشتغال و ریشه کنی فقر مطلق بوده است.

 

لزوم افزایش همکاری سایر قوا و نهادها با دولت برای تحقق اهداف اقتصادی کشور

امیری ادامه داد: تحقق اهداف تعیین شده در حوزه اقتصاد و اشتغال به تنهایی توسط دولت محقق نخواهد شد و باید سایر قوا و نیروها نیز به میدان بیایند و در این خصوص همکاری خود را افزایش دهند.

وی با بیان اینکه توطئه دشمنان علیه نظام و مردم ایران پایان ندارد، ادامه داد: امروز دشمن بخش های اقتصادی و وضع معیشت مردم را نشانه گرفته است.

امیری در ادامه با اشاره به گشایش های بوجود آمده در کشور پس از مذاکرات هسته ای و برجام، افزود: در زمان تحریم ها علیه کشور حمل کالاها به سمت ایران و بیمه اجناس صورت نمی گرفت و با ایران هراسی در جوامع بین المللی و صدور قطع نامه های مختلف علیه کشور دشمن می خواست وضعیت عراق را برای ایران رقم بزند.

معاون امور مجلس رییس جمهوری افزود: با رهنمودهای رهبر مظعم انقلاب ،مدیریت رییس جمهور،حمایت مردم و درایت تیم مذاکره کننده از آن گردنه های سخت گذشتیم وامروزه تجارت بین المللی خود را بازیابی کرده ایم و موضوع بیمه ها و حمل کالاها به مقصد ایران حل شده است،هرچند هنوز با کارشکنی آمریکا مواجه هستیم.

وی با اشاره به اقتدار ایران اسلامی در سطح بین المللی و جهانی، ادامه داد: امروزه رژیم تحریم ها گسسته شده است و اگر می توانستند تا کنون برجام را تعلیق کرده و تحریم ها را باز می گرداندند.

معاون امور مجلس رییس جمهوری گفت: امروز همه پذیرفته اند که ایران کشوری تاثیرگذار در منطقه است و نمی توانند آن را نادیده بگیرند.

شکست سیاست های استکبار در منطقه

امیری با اشاره به شکست سیاست های استکبار در سطح منطقه، افزود: با فداکاری های نیروی های مردمی و مسلح سوریه و عراق، دستپرورده استکبار جهانی داعش در منطقه شکست خورد.

وی همچنین در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر لزوم حفظ وحدت و انسجام ملی،افزود: همه ما باید قدر مهمترین سرمایه که اتحاد و همبستگی ملی است را بدانیم و در راستای تقویت آن اقدام کنیم.

امیری خطاب به مدیران نیز گفت : مهمترین وظیفه ما خدمتگزاری به مردم و همچون مردم بودن و اجابت خواسته های مشروع و قانونی شهروندان جامعه است و در این راستا نباید بگذاریم با کوتاهی و کم کاری در خدمت رسانی، اتحاد و انسجام ملی که هدف دشمنان است مورد سوء قصد قرار گیرد.

وی همچنین با اشاره به تلاش های دشمنان برای ناکارآمد جلوه دادن نظام جمهوری اسلامی، افزود: امروز دشمنان اقتصاد کشور را هدف گرفته اند و اگر در این زمینه موفق شوند نظام ناکارآمد نشان داده می شود و مشکل جدی و اساسی برای کشور و مردم ایجاد خواهد شد.

امیری اضافه کرد: اگر دشمنان به کشتی نظام آسیبی برسانند دیگر فرقی میان اصولگرا،اصلاح طلب و معتدل نخواهد بود و همه غرق خواهند شد.

راهی جز انسجام و وحدت برای اعتلای کشور نیست

وی ادامه داد: همه جریان ها، نگرش ها و سلیقه ها باید بدانند که راه دیگری به جز انسجام و وحدت برای اعتلا و پیشرفت و آزادی کشور وجود نخواهد داشت.

معاون امور مجلس رییس جمهوری خاطرنشان کرد: آزادی، استقلال و سایر آرمان های انقلاب تنها با وحدت و همدلی و انسجام برای خدمت گذاری به مردم محقق می شود.

به گزارش ایرنا، وی در پایان بر حضور گسترده مردم در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن تاکید کرد و گفت: مردم ما در این روز بار دیگر برگ زرین دیگری بر افتخارات نظام و خود می افزایند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار