هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نقوی‌حسینی:

آمریکا با هدف انزوای سیاسی ایران تلاش می کند ایران را در کنار کره شمالی قرار دهد

سرویس دیگر رسانه‌ها
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: یکی از اهداف آمریکایی‌ها در ایجاد فضای «ایران‌هراسی» و «انزوای سیاسی ایران» این است که تلاش می‌کند ایران را در کنار کره‌شمالی قرار دهد.
جمعه 20 بهمن 1396 ساعت 02:02
آمریکا با هدف انزوای سیاسی ایران تلاش می کند ایران را در کنار کره شمالی قرار دهد سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: یکی از اهداف آمریکایی‌ها در ایجاد فضای «ایران‌هراسی» و «انزوای سیاسی ایران» این است که تلاش می‌کند ایران را در کنار کره‌شمالی قرار دهد. http://cdn.icana.ir/d/019/201611107362863994.jpg آمریکا,با,هدف,انزوای,سیاسی,ایران,تلاش,می,کند,ایران,را,در,کنار,کره,شمالی,قرار,دهد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ سیدحسین نقوی‌حسینی درباره رفتار دوگانه شرکت سامسونگ در برخورد با ورزشکاران ایرانی در المپیک زمستانی کره جنوبی اظهارداشت: یکی از اهداف آمریکایی‌ها در ایجاد فضای «ایران‌هراسی» و «انزوای سیاسی ایران» این است که تلاش می‌کند ایران را در کنار کره‌شمالی قرار دهد.

وی افزود: آمریکایی‌ها قصد دارند افکار عمومی جهانی را به این سو مدیریت کنند که ایران همانند کره شمالی نه مذاکره می‌کند و نه در چارچوب توافق جهانی عمل می‌کند و همچنین حاضرنیست بر طبق کنوانسیون‌های بین المللی عمل کند.

نقوی‌حسینی ادامه داد: در حالی که واقعیت اصلا این طورنیست، ایران کشوری است که جزو همه مجامع و کنوانسیون‌های بین المللی است و حتی پرونده هسته‌ای خود را با مذاکره و توافق بین المللی حل کرده است و هیچ مشکلی درعرصه بین المللی به لحاظ فعالیت‌های هسته‌ای ندارد.

نماینده ورامین درمجلس گفت: ایران کاملا در چار چوب NPT و پروتکل الحاقی فعالیت می‌کند و هیچ شباهتی بین ایران وکره شمالی نیست، اما آمریکایی‌ها از این فضا‌ها بهره برداری می‌کنند و کره جنوبی هم بازیگری است که در پازل آمریکایی‌ها بازی می‌کند قطعاً در اینگونه مواقع کاملا هماهنگ هستند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و تصریح کرد: چنین اقداماتی هم نقض آشکار برجام و هم توهین به ملت ایران است لذا می‌آیند ایران را در کنار کره شمالی قرار می‌دهند تا اینگونه به افکار عمومی جهانی القاء کنند که ایران هم مثل کره شمالی است واین ظلم آشکار به ملت ایران است.

نقوی‌حسینی تأکیدکرد: انتظار می‌رود دستگاه دیپلماسی عکس العمل جدی نشان دهد و اجازه ندهند با این طراحی‌ها، اهدافشان در انزوای سیاسی ایران محقق شود.

 به گزارش میزان، در پی اقدام غیر اخلاقی و غیرورزشی سامسونگ، سفیر کره جنوبی به وزارت امور خارجه احضار شد.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه با اعلام خبر فوق گفت: در پی انتشار خبری مبنی بر تصمیم مسئولین کمیته بین المللی المپیک و شرکت سامسونگ کره جنوبی مبنی بر مستثنی قرار دادن ورزشکاران ایرانی در کنار ورزشکاران کره شمالی شرکت کننده در بازیهای المپیک زمستانی پیونگ چانگ از دریافت هدایای شرکت کره ای سامسونگ به بهانه تحریم های بین المللی ، شب گذشته کیم سونگ هو سفیر کره جنوبی در تهران توسط محمود فرازنده دستیار وزیر امور خارجه و مدیر کل آسیا و اقیانوسیه به وزارت امور خارجه فراخوانده شد.

قاسمی افزود: در این دیدار مراتب اعتراض شدید وزارت امور خارجه و جمهوری اسلامی ایران نسبت به این رفتار غیر اخلاقی و مغایر با روح حاکم بر بازیهای المپیک که شعار خود را ورای رنگ، دین ، نژاد و سیاست قرار داده ، به وی اعلام شد. در این دیدار خاطر نشان شد در صورتی که شرکت سامسونگ مراتب عذرخواهی خود را از این اقدام نابخردانه اعلام ننماید ، این موضوع شدیدا بر روابط تجاری شرکت سامسونگ با جمهوری اسلامی ایران تاثیر خواهد گذاشت.

سفیر کره جنوبی ضمن ابراز تاسف فراوان در این دیدار اعلام داشت طی تماس های مکرر با مقامات ذیربط در وزارت امور خارجه و دولت کره جنوبی و شرکت سامسونگ موضوع را بدلیل اهمیت و حساسیت دنبال کرده و طبق اظهارات مقامات رسمی دولت کره جنوبی و شرکت سامسونگ هیچگونه دخالتی در بروز این سوء تفاهم و توزیع اقلام اهدائی به عنوان اسپانسر این بازیها نداشته‌اند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000