هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
موسوی بیوکی با اشاره به خرید ایرباس با مدل اجاره به شرط تملیک:

کارکرد هواپیماهای خریداری شده اقساط آن را پرداخت می کند

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه مدل خرید هواپیماهای ایرباس اجاره به شرط تملیک بوده و با کارکرد آن ها اقساط باقی مانده پرداخت می شود گفت: امکان فسخ قرارداد به علت ناتوانی در پرداخت وجود ندارد.
یکشنبه 22 بهمن 1396 ساعت 11:30
کارکرد هواپیماهای خریداری شده اقساط آن را پرداخت می کند عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه مدل خرید هواپیماهای ایرباس اجاره به شرط تملیک بوده و با کارکرد آن ها اقساط باقی مانده پرداخت می شود گفت: امکان فسخ قرارداد به علت ناتوانی در پرداخت وجود ندارد. http://cdn.icana.ir/d/019/201605106578256886.jpg کارکرد,هواپیماهای,خریداری,شده,اقساط,آن,را,پرداخت,می,کند Icana

سیدابوالفضل موسوی بیوکی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر اینکه قراردادهای منعقده برای خرید هواپیما از ایرباس و بوئینگ به شیوه اجاره به شرط تملیک است، گفت: با توجه به اینکه این نوع خریدها به شیوه نقدی نیست لذا مشکلی نیز در روند آن ایجاد نمی شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در قراردادهای مذکور مقرر شده بود که ضمن ارایه پیش پرداخت با کارکرد هواپیما مابقی هزینه های آن به تدریج پرداخت شود، افزود: در این نوع قراردادها نیازی به پرداخت مستقیم نقدی نیست از این رو امکان فسخ قرارداد به علت ناتوانی در پرداخت وجود ندارد.

آخوندی به شفاف سازی قرارداد خرید هواپیما اقدام کند

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مطالبه ما از مسئولان مربوطه به ویژه وزیر راه و شهرسازی شفاف سازی در خصوص قراردادهای منعقده با ایرباس و بوئینگ و تغییرات احتمالی آن است.

موسوی بیوکی با بیان اینکه فروش هواپیما با توجه به اینکه کالایی استراتژیک است از سوی شرکت های تولید کننده به صورت هماهنگ انجام می شود، تصریح کرد: اقبال ما برای خرید ایرباس، بوئینگ را به تکاپو برای فروش هواپیما به ایران انداخت.

حساسیت در تحویل ATR ها کم است

وی با تاکید بر اینکه عدم موافقت بوئینگ به بدعهدی ایرباس برای فروش هواپیما به ایران به دلیل توافقات فی مابین منجر می شد، گفت: ای تی آر ها در رده تولیدات هواپیمایی بوئینگ نبوده و به همین دلیل حساسیت در تحویل آن ها به ایران کمتر بود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه مجموعه خرید هواپیما را باید در پکیج کاملی دید تا بتوان در خصوص آن اظهارنظر کرد، افزود: اظهارنظر در خصوص قراردادهای انجام شده در صورتی ممکن است که از تمامی جوانب آن مطلع باشیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: کمبود اعتباری در خصوص پیش پرداخت برای هواپیماهای خریداری شده وجود ندارد زیرا در ابتدا و در قراردادها به این موضوع توجه شده و خریدها متفاوت است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000