هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ذوالقدر:

نحوه دخل و خرج درآمد حاصل از ویزا شفاف نیست/ضرورت اختصاص بخشی از درآمد به توسعه گردشگری

سرویس فرهنگی
عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه سیاست مالی ایران درخصوص درآمد حاصل از ویزا چندان شفاف نیست، خواستار آن شد که بخشی از این درآمدها برای توسعه گردشگری و تکمیل زیرساخت‌های گردشگری خرج ‌شود.
سه‌شنبه 24 بهمن 1396 ساعت 12:13
نحوه دخل و خرج درآمد حاصل از ویزا شفاف نیست/ضرورت اختصاص بخشی از درآمد به توسعه گردشگری عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه سیاست مالی ایران درخصوص درآمد حاصل از ویزا چندان شفاف نیست، خواستار آن شد که بخشی از این درآمدها برای توسعه گردشگری و تکمیل زیرساخت‌های گردشگری خرج ‌شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201712100208362775.jpg نحوه,دخل,و,خرج,درآمد,حاصل,از,ویزا,شفاف,نیست/ضرورت,اختصاص,بخشی,از,درآمد,به,توسعه,گردشگری Icana

فاطمه ذوالقدر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه سیاست مالی ایران درخصوص درآمد حاصل از ویزا چندان شفاف نیست، گفت: اگرچه درآمد حاصل از ویزا و سفارتخانه‌ها به خزانه عمومی کشور می‌رود تا دولت برای نحوه دخل و خرج آن تصمیم بگیرد اما بهتر است صندوقی در نظر گرفته شود و بخشی از این درآمدها برای توسعه گردشگری و تکمیل زیرساخت‌های گردشگری خرج ‌شود اما متاسفانه درآمد حاصل از ویزا در ایران چندان شفاف نیست.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: سفارت‌خانه‌های ایران باید بتواند به مقداری از درآمد حاصل از ویزا دسترسی داشته باشند اما باید برای نحوه دخل و خرج آن سیاست‌های مشخصی را تدوین کرد.

وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس می‌توانند برای نحوه دخل و خرج درآمد حاصل از ویزا و جای دادن آن بخشی از این درآمد در حسابی جداگانه برای موضوعات گردشگری طرح ارائه دهند، اظهارکرد: سیاست‌گذاری پیرامون این مهم باید از سوی دولت و مسئولان امر شفاف‌سازی شود.  

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس توضیح داد: به عنوان مثال کشورهای توریست‌پذیری همچون استرالیا بخشی از درآمد حاصل از ویزا را صرف توسعه منطقه‌ای صنعت گردشگری و کمک به افزایش کیفیت خدمات و محصولات گردشگری این کشور می‌کنند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر