سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ذوالقدر:

روند اخذ مجوز برخی آثار سینمایی یک دهه به طول می‌انجامد/ هیچکس نمی‌تواند مجوز شورای پروانه نمایش را لغو کند

سرویس فرهنگی
عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس با انتقاد از روند کند مجوزدهی به آثار سینمایی، گفت: هیچکس نمی‌تواند مجوز شورای پروانه نمایش را لغو کند.
چهارشنبه 25 بهمن 1396 ساعت 10:38
روند اخذ مجوز برخی آثار سینمایی یک دهه به طول می‌انجامد/ هیچکس نمی‌تواند مجوز شورای پروانه نمایش را لغو کند عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس با انتقاد از روند کند مجوزدهی به آثار سینمایی، گفت: هیچکس نمی‌تواند مجوز شورای پروانه نمایش را لغو کند. http://cdn.icana.ir/d/019/201712100208362775.jpg روند,اخذ,مجوز,برخی,آثار,سینمایی,یک,دهه,به,طول,می‌انجامد/,هیچکس,نمی‌تواند,مجوز,شورای,پروانه,نمایش,را,لغو,کند Icana

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره گپ و گفت با سینماگران کشور در حاشیه برگزاری جشنواره فیلم فجر، اظهار کرد: یکی از اصلی‌ترین مشکلات روند طولانی اخذ مجوز از نهادهای نظارتی، شورای پروانه ساخت و شورای صدور پروانه نمایش است که این مسیر برای برخی فیلمسازان تا 10 سال به طول انجامیده است.

نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این روند طولانی و خسته کننده صدور مجوز برای آثار سینمایی به سینما و هنرمندان ضربه می‌زند و باعث می‌شود که سوژه بیات و کهنه شود، افزود: قانون در این خصوص روشن و واضح است و مجریان قانون نباید سرمایه‌سوزی کنند.

وی تصریح کرد: چنانچه فیلمی قابل پخش نیست از همان ابتدا نباید به فیلمنامه آن برابر قانون و دستورالعمل‌ها مجوز داده شود و اینکه مجوز ساخت اعطا شود و بعد در مرحله اکران جلوی نمایش عمومی اثر گرفته شود، ضربه مالی و روحی به فیلم‌ساز، تهیه کننده و عوامل فیلم است.

ذوالقدر با تأکید بر پرهیز از عملکرد سلیقه‌‌ای در اعطای مجوزها برای ساخت و اکران آثار سینمایی، عنوان کرد: مجلس در این باره قانونی ندارد بلکه مصوبه مذکور مربوط به شورایعالی انقلاب فرهنگی است لذا هیچکس نمی‌تواند در برابر فیلم و آثاری که مجوز رسمی از شورای صدور پروانه نمایش را دارد، بگیرد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه قوانین در حوزه فرهنگ باید به گونه‌ای تنظیم و به تصویب که مانع سایر قوانین نباشد، افزود: با توجه به اینکه شورایعالی انقلاب فرهنگی در برخی حوزه‌های فرهنگ ورود کرده و مواردی را به تصویب رسانده است قوانین در این حوزه نباید تداخل داشته باشد./

پایان پیام

مصاحبه از: احسان کاظم زاده نظری

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000