هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
جلودارزاده:

تجهیز مراکز آتش‌نشانی اولویت اصلی مجلس و شورای شهر تهران/ جانثاری نیروهای آتش‌نشان کمبودها را جبران کرده است

سرویس اجتماعی
عضو مجمع نمایندگان استان تهران، با یادآوری اینکه تخصیص حداکثر اعتبارات به منظوز تجهیز مراکز آتش‌نشانی در اولویت مجلس و شورای شهر قرار دارد تاکید کرد: تاکنون جانثاری آتش‌نشانان جبران‌کننده کمبودهای این بخش بوده است.
سه‌شنبه 24 بهمن 1396 ساعت 14:54
تجهیز مراکز آتش‌نشانی اولویت اصلی مجلس و شورای شهر تهران/ جانثاری نیروهای آتش‌نشان کمبودها را جبران کرده است عضو مجمع نمایندگان استان تهران، با یادآوری اینکه تخصیص حداکثر اعتبارات به منظوز تجهیز مراکز آتش‌نشانی در اولویت مجلس و شورای شهر قرار دارد تاکید کرد: تاکنون جانثاری آتش‌نشانان جبران‌کننده کمبودهای این بخش بوده است. http://cdn.icana.ir/d/019/201606107641945521.jpg تجهیز,مراکز,آتش‌نشانی,اولویت,اصلی,مجلس,و,شورای,شهر,تهران/,جانثاری,نیروهای,آتش‌نشان,کمبودها,را,جبران,کرده,است Icana

سهیلا جلودارزاده در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تایید پیشنهاد یکی از اعضای شورای شهر تهران مبنی بر ضرورت تخصیص حداکثر اعتبارات به سازمان آتش‌نشانی در بودجه 97 گفت: یکی از اتفاقاتی که به طور مکرر در پایتخت تکرار می‌شود، وقوع حریق در بخش‌های مختلف شهر بوده و گاه عمق آنها تا جایی است که یا منجر به فوت یا بروز خسارات گسترده می‌شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بی‌تردید اگر امدادرسانی برای اطفای حریق به سرعت انجام شود از بروز بسیاری از وقایع ناگوار جلوگیری می شود اما نداشتن امکانات کافی باعث عدم موفقیت عملیات‌های امداد و نجات شده است.

وی تصریح کرد: یک سازمان آتش نشانی باید امکانات لازم به منظور تسریع روند امداد و نجات برای ساختمان‌های بلند که دچار حریق می‌شوند را داشته باشد و این در حالی است که در بسیاری از عملیات‌‌ها جانثاری نیروهای آتش‌نشان کمبودهای این مراکز را جبران می‌کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: تهدید جان آتش‌نشانان یکی دیگر از عواقب کمبود تجهیزات آتش نشانی است، چرا که آنها از امکانات لازم برای زمانی که در تنگنا قرار می‌گیرند، برخوردار نیستند، و این در حالی است که هم باید از لباس ایمنی ویژه و هم کپسول اکسیژن برخوردار باشند که در مواقع حساس مدت زمان بیشتری از خطرات احتمالی در امان بمانند.

وی با بیان اینکه کمبود اعتبارات مشکلی بوده که از دیرباز در مورد آتش‌نشانی‌ها وجود داشته است یادآورشد: امسال مجلس برای تعیین اعتبارات این بخش سخت و زیان‌آور بودن این نوع مشاغل را در بیمه آنها لحاظ کرده است، از سوی دیگر قرار بر این شده که از محل بودجه ملی نیز بخشی به تجهیز آتش‌نشانی‌ها تخصیص یابد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون در کنار تلاش‌هایی که برای رفع آلودگی هوا انجام می‌شود تامین اعتبارات آتش‌نشانی‌ها هم از اهمیت بسزایی برخوردار است، چرا که حاصل بی‌توجهی به این بخش زیان به جان و مال مردم است.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران، طی پیشنهادی تصریح کرد: یکی از اولویت‌های بودجه شورای شهرها باید تجهیز مراکز آتش‌نشانی باشد و اهمیت این موضوع تا جایی است که اگر لازم باشد باید از بودجه‌های دیگر کسر کرده و برای این بخش که حیات مردم را در بردارد اضافه شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر