هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
درازهی:

جذب دانشجو در مراکز علمی به تناسب نیاز جامعه انجام گیرد/ حل مشکل بیکاری با تربیت افراد ماهر و متخصص

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جذب دانشجو در دانشگاه‌ها متناسب به نیازهای جامعه ضروری است، گفت: بخش خصوصی باید برای تربیت نیروی کارآمد و کارآفرین تلاش‌های بیشتری نماید.
سه‌شنبه 24 بهمن 1396 ساعت 18:07
جذب دانشجو در مراکز علمی به تناسب نیاز جامعه انجام گیرد/ حل مشکل بیکاری با تربیت افراد ماهر و متخصص عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جذب دانشجو در دانشگاه‌ها متناسب به نیازهای جامعه ضروری است، گفت: بخش خصوصی باید برای تربیت نیروی کارآمد و کارآفرین تلاش‌های بیشتری نماید. http://cdn.icana.ir/d/019/201606100579037859.jpg جذب,دانشجو,در,مراکز,علمی,به,تناسب,نیاز,جامعه,انجام,گیرد/,حل,مشکل,بیکاری,با,تربیت,افراد,ماهر,و,متخصص Icana

محمدباسط درازهی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه باید جذب دانشجو در دانشگاه‌ها با نیازهای جامعه متناسب باشد، گفت: متاسفانه مراکز علمی در سالیان اخیر به تناسب نیاز جامعه و کشور اقدام به جذب دانشجو نکرده‌اند و به همین دلیل کشور با معضل بیکاری روبه‌رو است.

نماینده مردم سراوان، سیب، سوران و زابلی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در کشور مراکز آموزشی مهارت‌های لازم را به دانشجویان و دانش آموزان ارائه نمی‌دهند و به همین دلیل افراد  پس از فارغ التحصیلی فقط به انجام کارهای اداری و پشت میزی علاقه دارند.

وی بیان کرد: دولت توانایی جذب کلیه فارغ التحصیلان را ندارد و باید برای اشتغال این افراد فکری اندیشیده شود؛ برای رفع مشکل بیکاری باید آموزش‌ها و مهارت‌های فنی ارائه شود تا بتوان مشکل بیکاری فارغ التحصیلان را رفع کرد.

درازهی اظهار کرد: بخش خصوصی باید برای تربیت نیروی کارآمد و کارآفرین تلاش‌های بیشتری نماید تا با نیروی کار توانمند فنی نیاز کشور را تامین کند ؛ هنرستان‌ها و دانشگاه‌ها در مقطع کاردانی و کارشناسی می‌توانند نیروهای ماهر تربیت کنند تا  در بخش خصوصی مشغول شوند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: آموزش‌ها در آموزش و پرورش و آموزش عالی تئوری است و در پرورش خلاقیت و نوآوری دانش‌آموزان و دانشجویان ناتوان هستند.

وی با انتقاد از کثرت مقاله‌های نوشته شده، ادامه داد: در کشور تعداد مقاله‌های علمی بسیار است این درحالیست که برای نوشتن هریک از این مقاله‌ها به حداقل 6 ماه زمان نیاز است که متاسفانه این زمان برای آن صرف نمی‌شود؛ باید دید این تعداد مقاله چه کمکی به کشور کرده است و آیا می‌توان از نتایج آن در جامعه به صورت عملی استفاده کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان افزود: باید آموزش‌ها از دوران مدرسه به گونه‌ای باشد که دانش‌آموزان درآینده توقع شغل‌های پشت میزی را نداشته باشند و برای فعالیت‌های فنی و مهارتی آماده شوند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000