هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
دهمرده تاکید کرد:

رفع کمبود مدارس در مناطق محروم صرفا با ساماندهی منابع خارج از اختیار آموزش و پرورش

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون آموزش مجلس با اعتقاد به اینکه هزینه‌کرد در برخی از بخش‌های آموزش و پرورش اجتناب‌ناپذیر است، گفت: ساماندهی و مدیریت منابع مالی و انسانی در این وزارتخانه ضروری است.
چهارشنبه 25 بهمن 1396 ساعت 12:21
رفع کمبود مدارس در مناطق محروم صرفا با ساماندهی منابع خارج از اختیار آموزش و پرورش عضو کمیسیون آموزش مجلس با اعتقاد به اینکه هزینه‌کرد در برخی از بخش‌های آموزش و پرورش اجتناب‌ناپذیر است، گفت: ساماندهی و مدیریت منابع مالی و انسانی در این وزارتخانه ضروری است. http://cdn.icana.ir/d/019/201606107472996142.jpg رفع,کمبود,مدارس,در,مناطق,محروم,صرفا,با,ساماندهی,منابع,خارج,از,اختیار,آموزش,و,پرورش Icana

حبیب‌الله دهمرده در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه مسئولان آموزش و پرورش باید در دخل و خرج بودجه‌ها و منابع آموزش و پرورش دقت بیشتری به خرج دهند تا شاهد هدررفت هزینه‌های میلیاردی نباشیم، گفت: اگرچه هزینه‌کرد در برخی از بخش‌های آموزش و پرورش اجتناب‌ناپذیر است اما باید در راستای کاهش هزینه‌ها به طور کلی تلاش کرد لذا تعویض هر سالاله کتب درسی به دلیل اشتباهات فاحش قابل قبول نیست چراکه هزینه‌های بسیاری بر دوش این وزارتخانه قرار می‌دهد.

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با هزینه‌های پِرتی آموزش و پرورش می‌توان در مناطق محروم چندین مدرسه و کلاس درس ایجاد و بسیاری از مدارس در حال تخریب را نوسازی کرد و حتی معوقات فرهنگیان را پرداخت کرده و تسهیلات بیشتری در اختیار آن‌ها قرار داد.

وی با تاکید بر ضرورت ساماندهی و مدیریت منابع مالی و انسانی در این وزارتخانه، اضافه کرد: معتقدم آموزش و پرورش کمبود منابع ندارد بلکه با عدم مدیریت منابع رو به رو است که باید هرچه سریع‌تر برای این مهم فکری شود.

دهمرده با بیان اینکه فرآیند مدیریت منابع انسانی بر چهار پایه "جذب و استخدام"، "بکارگیری و انتصاب"، "آموزش و بهسازی" و "نگهداشت" استوار است، اضافه کرد: توجه و تمرکز مطلوب به منابع انسانی خواهد توانست چرخه حیات آموزش و پرورش را سالیان سال با کیفیت و مطلوبیت درگردش و بقا نگاه دارد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی همچنین کمک به افزایش تولید و بهره‌وری را موثرترین کمکی دانست که می‌توان به این وزارتخانه کرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000