هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سلیمی مطرح کرد:

ساماندهی دانشگاه‌ها با در نظر گرفتن ظرفیت جغرافیایی مناطق/ دانشگاه‌ها ماموریت‌گرا شوند

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح ساماندهی دانشگاه‌ها باید براساس ظرفیت‌های منطقه‌ای اجرایی شود، گفت: در برنامه ششم توسعه 50 درصد ظرفیت دانشگاه‌ها باید به پرورش مهارت اختصاص یابد.
چهارشنبه 25 بهمن 1396 ساعت 19:40
ساماندهی دانشگاه‌ها با در نظر گرفتن ظرفیت جغرافیایی مناطق/ دانشگاه‌ها ماموریت‌گرا شوند عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح ساماندهی دانشگاه‌ها باید براساس ظرفیت‌های منطقه‌ای اجرایی شود، گفت: در برنامه ششم توسعه 50 درصد ظرفیت دانشگاه‌ها باید به پرورش مهارت اختصاص یابد. http://cdn.icana.ir/d/019/201606105228525463.jpg ساماندهی,دانشگاه‌ها,با,در,نظر,گرفتن,ظرفیت,جغرافیایی,مناطق/,دانشگاه‌ها,ماموریت‌گرا,شوند Icana

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ساماندهی و ماموریت‌گرا شدن دانشگاه‌ها، گفت: اگرچه ماموریت‌گرا شدن دانشگاه‌ها امر پسندیده ایست اما باید دید این ماموریت چگونه تعریف می‌شود.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: طرح ساماندهی دانشگاه‌ها باید براساس ظرفیت‌های منطقه‌ای اجرا شود برخی از مناطق ایران با توجه به شرایط جغرافیایی مانند آب و هوا برای ارائه برخی رشته‌ها مناسب‌تر است.

وی بیان کرد: در شهرهایی از کشور مردم در برخی از  فعالیت‌ها وهنرها استعداد زیادی دارند و این هنرها به صورت شغل محلی درآمده است بهتر است برای گسترش و پیشرفت این فعالیت‌ها و مشاغل آموزش‌های مرتبط در دانشگاه‌های این مناطق ارائه شود؛ بازدیدهای میدانی صورت گیرد تا تصمیمات درستی برای ارائه رشته‌های تحصیلی در دانشگاه‌ها گرفته شود.

عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در این طرح می‌توان ویژگی‌های خاص مناطق مانند شرایط کشاورزی، معدنی و.. بررسی کرد به طور مثال در مناطق معدنی باید رشته‌های صنعتی تدریس شود؛ ماموریت‌گرا شدن دانشگاه‌ها باید به درستی اجرا شود و مسیر به نحوی طراحی شود که دچار چالش در آموزش عالی نشویم.

سلیمی در ادامه تاکید کرد: در این طرح باید برای دانشگاه‌ها ساز و کار معینی طراحی شود تا از این طریق بخشی از مشکلات آموزش عالی کشور حل شود؛ در صورتی که این طرح به دنبال محدودیت‌سازی است باید این محدودیت‌ها با دقت و حساسیات انجام شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درپایان افزود: در برنامه ششم توسعه 50 درصد ظرفیت دانشگاه‌ها باید به پرورش مهارت اختصاص یابد تا دانشجویان ماهر و تخصص تربیت شوند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000