هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
در دیدار هیأت کمیته روابط خارجی پارلمان اروپایی با جلالی مطرح شد:

سکوت نهادهای بین المللی از کشتار کودکان یمنی با اصول حقوق بشری مورد ادعای غرب تناقض دارد

سرویس مرکز پژوهش ها
دیوید مک آلیستر رئیس کمیته روابط خارجی پارلمان اروپایی و هیأت همراه صبح امروز با کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.
چهارشنبه 25 بهمن 1396 ساعت 12:32
سکوت نهادهای بین المللی از کشتار کودکان یمنی با اصول حقوق بشری مورد ادعای غرب تناقض دارد دیوید مک آلیستر رئیس کمیته روابط خارجی پارلمان اروپایی و هیأت همراه صبح امروز با کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201802105323932269.jpg سکوت,نهادهای,بین,المللی,از,کشتار,کودکان,یمنی,با,اصول,حقوق,بشری,مورد,ادعای,غرب,تناقض,دارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، دیوید مک آلیستر رئیس کمیته روابط خارجی پارلمان اروپایی و هیأت همراه صبح چهارشنبه 25/11/96 با کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

جلالی در ابتدای این دیدار با تأکید بر اهمیت توسعه و گسترش ارتباطات میان جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپایی گفت: ظرفیت های مناسبی برای ارتقاء مناسبات وجود دارد که باید با گفتگو و رایزنی های مستمر از آن در راستای منافع ملت ها بهره برد.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی از هرگونه راهکاری در این راستا استقبال و حمایت می کند.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحولات منطقه، تروریسم را خطری برای جامعه جهانی دانست و خاطرنشان کرد: باید با همکاری همه کشورهای منطقه و دیگر کشورهای جهان با ریشه های افراطی گری و تروریسم و حامیان مالی آنها مبارزه جدی کرد.
رئیس گروه کاری روابط با پارلمان اروپایی با انتقاد از سکوت مجامع بین المللی در قبال فاجعه انسانی در یمن تصریح کرد: عدم پوشش رسانه های غربی و سکوت نهادهای بین المللی از کمبود دارو، غذا و کشتار زنان و کودکان در یمن با اصول حقوق بشری مورد ادعای کشورهای غربی تناقض دارد.  

استقلال کشورهای اروپایی در تصمیم گیری ها بدون توجه به فشار دولت آمریکا موجب توسعه مناسبات اقتصادی می شود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بر نقش جدی تر اتحادیه اروپا در موضوع برجام تأکید کرد و افزود: استقلال کشورهای اروپایی در تصمیم گیری ها بدون توجه به فشار دولت آمریکا، رفع موانع بانکی و تشویق بخش های خصوصی جهت سرمایه¬گذاری های مشترک می¬تواند به روند توسعه مناسبات اقتصادی و تجاری فیمابین منجر گردد.  

جلالی در پایان تبادل هیأت های پارلمانی و تداوم رایزنی ها میان مجلس شورای اسلامی و پارلمان اروپایی در موضوعات مهم منطقه ای و بین المللی تآکید کرد.
 
در ادامه این دیدار دیوید مک آلیستر رئیس کمیته روابط خارجی پارلمان اروپایی با ابراز خرسندی از سفر به کشورمان بر اهمیت همکاری جمعی همه کشورهای جهان در امر مبارزه با تروریسم تأکید کرد و گفت: درک مشترک از تروریسم و گروه های تروریستی می¬تواند به از بین بردن افراطی گری و خشونت با حضور همه کشورها منجر گردد.

پارلمان اروپایی بر حفظ برجام تأکید دارد

مک آلیستر توافق برجام را فرصتی برای توسعه و گسترش ارتباطات کشورهای اروپایی با جمهوری اسلامی ایران خواند و  تصریح کرد: پارلمان اروپایی بر حفظ برجام تأکید دارد و مسائل اختلافی دیگر باید خارج از این توافق بررسی شود.

در ادامه این دیدار تعدادی از اعضا هیأت پارلمان اروپایی با ارائه نقطه نظرات خود بر تداوم مذاکرات و بررسی راه های توسعه مناسبات کشورهای اروپایی با جمهوری اسلامی ایران تأکید کردند./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000