هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
فلاحت پیشه با اشاره به ادعای جدید نیکی هیلی:

اظهارات هیلی منجر به اجماع علیه ایران نمی‌شود/بازگشت ایران به ذیل فصل هفت شورای امنیت امکان پذیر نیست

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است نیکی هیلی هر از گاهی ادعای علیه ایران مطرح می‌کند تا فضای روانی بر وفق مراد آنها باقی بماند تا شاید بتواند ایران را به ذیل فصل هفت شورای امنیت بازگرداند.
جمعه 27 بهمن 1396 ساعت 16:21
اظهارات هیلی منجر به اجماع علیه ایران نمی‌شود/بازگشت ایران به ذیل فصل هفت شورای امنیت امکان پذیر نیست عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است نیکی هیلی هر از گاهی ادعای علیه ایران مطرح می‌کند تا فضای روانی بر وفق مراد آنها باقی بماند تا شاید بتواند ایران را به ذیل فصل هفت شورای امنیت بازگرداند. http://cdn.icana.ir/d/019/201604109982607240.jpg اظهارات,هیلی,منجر,به,اجماع,علیه,ایران,نمی‌شود/بازگشت,ایران,به,ذیل,فصل,هفت,شورای,امنیت,امکان,پذیر,نیست Icana

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ادعاهای نیکی هیلی مبنی بر نقض تحریم‌های تسلیحاتی شورشیان یمن از سوی ایران گفت: واقعیت این است که آمریکایی ها نمی توانند ایران را مجددا ذیل فصل هفتم شورای امنیت برگردانند که بر اساس یکی از بندهای آن ممکن است به اقدام نظامی علیه یک کشور منجر شود.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه در جریان برجام از ذیل فصل هفتم شورای امنیت خارج شدیم، یادآور شد: اظهارات نیکی هیلی هیچگاه احتمال اجماع مجدد علیه ایران را فراهم نمی کند چرا که کشورمان هیچ کنوانسیون بین المللی را نقض نکرده و خود عربستان در جنگ یمن از موشک هایی استفاده می کند که تا چندین نسل پیشرفته تر از موشک های یمنی بوده و برای نسل کشی است.

وی در ادامه با بیان اینکه حتی این صحبت شده بود که ولیعهد عربستان ذیل اساسنامه روم یعنی دیوان بین المللی کیفری به خاطر جنایات در یمن برود، اظهار داشت: عربستانی ها از موشک هایی استفاده می کنند که نسل کشی می کند و این سلاح ها نیز عمدتا آمریکایی و اروپایی هستند.

فلاحت پیشه اضافه کرد: جنگ یمن فرسایشی شده و آنها این فرصت را پیدا کرده اند تا موشک سازی کرده و با عربستان وارد جنگ شوند لذا اینکه گفته می شود موشک ها ایرانی هستند اتهامی بیش نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: هدف نیکی هیلی حفظ فضای روانی علیه ایران است برای همین به ادعاهای هفتگی خود ادامه می دهد تا هرطور شده ایران را ذیل فصل هفت شورای امنیت بازگرداند با این حال تلاش های آمریکایی آنها فایده ای نخواهد داشت./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000