هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
قره خانی:

رکود مانعی برای جایگزینی درآمدهای مالیاتی به جای نفت است

سرویس دیگر رسانه‌ها
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در خصوص میزان کاهش اتکای بودجه 97 به نفت گفت: به دلیل اینکه در بخش تولید دچار رکود هستیم، نمی توانیم درآمدهای مالیاتی را افزایش داده و آن را جایگزین منابع نفتی کنیم.
یکشنبه 29 بهمن 1396 ساعت 08:40
رکود مانعی برای جایگزینی درآمدهای مالیاتی به جای نفت است سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در خصوص میزان کاهش اتکای بودجه 97 به نفت گفت: به دلیل اینکه در بخش تولید دچار رکود هستیم، نمی توانیم درآمدهای مالیاتی را افزایش داده و آن را جایگزین منابع نفتی کنیم. http://cdn.icana.ir/d/019/201605101767960183.jpg رکود,مانعی,برای,جایگزینی,درآمدهای,مالیاتی,به,جای,نفت,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ اسدالله قره خانی، نماینده مردم علی آباد کتول و سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، در برنامه "بهارستان" رادیو گفتگو درخصوص درآمدها و هزینه های نظام بودجه ریزی97، اظهارکرد: در دولت بر روی بودجه کارشناسی صورت گرفته و در مجلس نیز به تناسب تخصص کمیسیون ها لایحه تقسیم بندی شده و تمام بندها و تبصره ها و مواد مرتبط با هر بخش در فرصت مشخص مورد بحث و بررسی صورت گرفته است.

وی در خصوص میزان کاهش اتکای بودجه 97 به نفت گفت: این موضوع به عنوان یک استراتژی و راهبرد کلان ملی درنظر گرفته شده ودر تمامی برنامه ها تجلی پیدا کرده است و نگاه برنامه ها نیز معطوف به کاهش اتکا به درآمدهای نفتی است کمااینکه مقام معظم رهبری نیز بارها بر این موضوع تاکید کرده اند.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید این امر را درنظر بگیریم که چگونه می توان این کاهش وابستگی را محقق کرد که در این راستا یکی از روش ها افزایش درآمدهای مالیاتی است.

قره خانی بیان کرد: ما از طریق اخذ مالیات درآمدهای ثابتی در کشور داریم و همچنین مالیات بر ارزش افزوده، عوارض گمرک و بخش های دیگر نیز می توانند درآمدهای جاگزین نفت در بودجه باشند که از این طریق موجب کاهش وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی شوند.

نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس توضیح داد: کاهش هزینه های دولت در بخش اجرایی و واگذاری طرح های تملک دارایی و عمرانی به بخش خصوصی نیز از جمله اقداماتی است که در کاهش هزینه ها در نتیجه کاهش اتکا و استفاده از درآمدهای نفتی باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی تصریح کرد:درحال حاضر به دلیل اینکه در بخش تولید دچار رکود هستیم و سطح دستمزدها نیز پایین است و درآمدهای مردم کاهش پیدا کرده تا یک حدی می توانیم مالیات اخذ کنیم زیرا بیشتر از یک میزان مشخص موجب تعطیلی بنگاه ها، واحدهای صنعتی و تولید می شود که این امر نیز به ایجاد معضل در کشور دامن می زند.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: به دلیل مسائل و موانع ذکر شده در خصوص اخذ مالیات لذا ناگزیر هستیم که در حال حاضر از درآمدهای نفتی استفاده کنیم.

قره خانی گفت: در تبصره 18، دولت رقمی بالغ بر 17 هزارو400 میلیارد تومان پیش بینی درآمد کرده بود که درنظر داشت این درآمد را دربخش های مختلف از جمله اشتغال به کار بگیرد، اما مجلس با توجه به اثرگذاری افزایش قیمت بنزین بر سایر اقلام مصرفی خانوارها و خدمات ترجیح داد از آن درآمد صرف نظر کند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000